Pro naše malé rybáře a rybářky byly připraveny odměny za celoroční práci, poháry a ceny v hodnotě téměř 20 tisíc korun.

Díky krásnému počasí, apetitu místních ryb, dobré organizaci a přátelské atmosféře se jednalo o velmi povedenou akci, kterou si, jak pevně věřím, užily nejen děti, ale i jejich rodiče.

Nákup místního medu je totiž to nejlepší, co se dá udělat pro přírodu. Jednak spotřebitel přesně ví, od koho med kupuje a z jakého konkrétního místa. Může si za lžičkou medu představit konkrétního včelaře.
Včelaři na Jaroměřsku slaví 155. výročí a zvou na výstavu Včely ze všech ú(h)lů

Závody jednoznačně ovládli žáci místního rybářského kroužku Lipánci. Všech devět malých rybářů z tohoto kroužku skončilo v první desítce, přičemž jejich bodový průměr byl oproti zbytku startovního pole téměř desetinásobný! Lipánci tak zcela zaslouženě obsadili první až třetí místo jak celkově, tak i v kategorii nováčků. Navíc se jim podařilo vyhrát i soutěž o největší a nejmenší ulovenou rybu závodu. První tři závodníci nalovili za 3 hodiny každý přes 10 metrů ryb, celkový vítěz dokonce přes 18,5 metru!

Kroužek přijímá i další mladé rybáře. Více informací na e-mailu akpuk.samot@seznam.cz nebo na telefonním čísle 603 224 431.

Tomáš Kupka, vedoucí rybářského kroužku Lipánci