Odpoledne se desítky lidí i letos sešly na machovském náměstí, aby si popřály hezké prožití svátků, zahřály se vánočním punčem z "dílny" a rukou členů místního zastupitelstva a hlavně - vyslechly si a zazpívaly vánoční koledy, jež tu pro ně vytrubovali členové dechového kvinteta, vedeného Janem Koláčným.

Navzdory nepřízni počasí tu panovala báječná atmosféra, kterou si lidé odnášeli domů spolu s betlémským světlem, jež u machovského betlému vydávala Helena Martincová v lucerničkách od MAS Stolové hory. Po štědrovečerní večeři se pak tradičně koledovalo pod zvoničkou v Bělém. Protože se právě v té chvíli venku zcela nepatřičně ženili čerti a lilo jako z konve, dorazilo tentokrát pouze to nejzdravější jádro bělské party.

Nic to ale neubralo na příjemných chvilkách při kytaře Šimona Konečného, při jejímž doprovodu se přítomným podařilo zpěvem koled aspoň na chvíli přehlušit hučení rozvodněné Třeslice. Kdepak - na lidskou sounáležitost v Machově a jeho místních částech si ani přírodní živly nepřijdou!

Jindřich Honzík