Rada Královéhradeckého kraje na svém jednání 13. prosince 2021 rozhodla o přesunu oborů z Červeného Kostelce. Od září 2022 tak všichni stávající i noví studenti 4letého oboru Modelářství a návrhářství oděvů a nástavbových oborů Podnikání nastoupí ke studiu již ve Velkém Poříčí.

Školní budovu v Červeném Kostelci začne využívat Vyšší odborná škola zdravotnická, Střední zdravotnická škola a obchodní akademie, Trutnov. Věříme, že tato změna bude mít především pozitivní stránky. Mezi ně lze zařadit třeba konec dojíždění mezi školou a domovem mládeže pro naše studenty. Velkým přínosem jistě bude rozšíření oborové nabídky pro žáky vycházejících ročníků základních škol v okrese Náchod.

Střední průmyslová škola Otty Wichterleho si však i nadále zachová stávající širokou nabídku maturitních, učebních, zkrácených a nástavbových oborů. Pro školní rok 2022/2023 otevíráme v Hronově obory Strojírenství, Elektrotechnika, Automechanik, Nástrojař, Elektrikář. Ve Velkém Poříčí si chlapci a děvčata mohou vybrat z oborů Grafický design, Modelářství a návrhářství oděvů, Reprodukční grafik, Tiskař na polygrafických strojích, Kadeřník či Aranžér. Pro zájemce o doplnění si maturitní zkoušky nabízíme obory Podnikání, a to v denní i dálkové formě. Přihlášky se podávají od 1. února do 1. března 2022 (mimo uměleckých oborů s talentovou zkouškou).

Markéta Machová, www.spsow.cz