Rozhledna Hnědý vrch
Rozhledna Hnědý vrch byla v roce 2009 postavena na stejnojmenném vrchu (1 207 m n. m.), který se nachází jihozápadně od Pece pod Sněžkou. Věž se nachází u horní stanice lanové dráhy.

Přehrada Labská
Přehradní nádrž Labská byla postavena v letech 1910 až 1916 a nachází se přibližně 11 km od obce Pec pod Sněžkou. Je nejvýše položeným stupněm vodních děl na Labi. Původně na vzdušní straně hráze byla umístěna rakouská orlice a kamenné iniciály Františka Josefa I.

Zámek Adršpach
Zámek Adršpach najdeme cca 30 km od Pece pod Sněžkou. Barokní zámek leží ve stejnojmenné obci na Broumovsku. Dnes v něm najdeme horolezecké muzeum, první v České republice.

Černá hora
Černá hora je vrchol ve východních Krkonoších, nacházející se 3,5 km severozápadně nad lázeňským městečkem Janské Lázně a 5 km jižně od Pece pod Sněžkou.

Bozkovské dolomitové jeskyně
Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním okraji obce Bozkov ve svahu plošiny Na Vápenci (485 m n. m.) v Krkonošském krasu.

Sněžka
Sněžka (1603 m) se pohybuje ve vzdušné vzdálenosti přibližně 5 km od obce Pec pod Sněžkou. Hora je nejvyšší horou nejen Krkonoš, ale i celé České republiky.

Ivo Jež, Královéhradecko