„Vidět bylo na Orlické hory, Krkonoše, Polsko, Rozkoš i v dáli na Polabskou nížinu. Slunečné počasí jsem stihla akorát, protože odpoledne už bylo zataženo. Ty podzimní výhledy jsou prostě nej. Vršek Sněžky byl pokrytý sněhem,“ uvedla Petra Valentová z Náchoda, které velmi děkujeme za nádherné fotografie s podzimní atmosférou.

Rozhledna je otevřená každý den od východu do západu slunce.

Základní informace o rozhledně:
- otevřena: 22.12.2020
- výška: 47 metrů
- vyhlídkový ochoz ve výšce: 32 metrů
- počet schodů: 183
- přístupnost: celoročně od východu do západu slunce
- vstupné: zdarma
- pro stavbu byl využit tubus nefunkční větrné elektrárny
- podoba vzešla z architektonické soutěže Cena Petra Parléře v roce 2014, vítězný návrh je dílem Ing. arch. Pavla Suchého ze studia ABM architekti s.r.o., Praha
Rozhled je kruhový a při dobré viditelnosti jsou vidět Krkonoše, Orlické hory, Javoří hory, Opočno, pevnost Josefov, Nové Město nad Metují, Hradec Králové, Kunětická hora, Železné hory nebo Českomoravská vrchovina. Při skvělé viditelnosti je pak vidět i Ještěd nebo Kaňk u Kutné Hory.

Otevírací doba infocentra:

Letní turistická sezona: květen - září
pondělí - neděle 10,00 - 12,00 12,30 - 17,00
Zimní turistická sezona: říjen - duben
úterý - neděle 10,00 - 12,00 12,30 - 16,00

Jak se k rozhledně dostanete?

Autem: 200 metrů od rozhledny je parkoviště. V případě, že je parkoviště plné, je možné parkovat na náměstí v Novém Hrádku
Autobusem: výstupní stanice Nový Hrádek-škola nebo Nový Hrádek-náměstí
Pěšky: z náměstí v Novém Hrádku - po červené turistické značce (1,2 km)
    od zastávky BUS Nový Hrádek-škola ulicí Pod Šibeníkem a po 300 metrech vlevo po červené turistické značce (celkem 0,8 km)

V budově infocentra je možné zakoupit občerstvení v automatech.

Pokud jste podnikli něco zajímavého, navštívili jste kulturní akci, vydali se na výlet, vyrobili hezkou dekoraci či se věnujete nějakému koníčku, napište nám o tom a staňte se Čtenářem reportérem. Rádi Vaše příspěvky zveřejníme. Pište a posílejte fotografie a krátká videa na e-mail: regina.hellova@denik.cz Děkujeme!