Letos slaví Trees 100 let od svého založení. Výroční rok by měl být, kulturně velmi pestrý, proto čtenářům nabízíme přehled plánovaných koncertů, pořádaných Trees pěkně od jara do podzimu:

Koncerty v prostorách zahrady:

24.4. United Flavour – odložený koncert z loňského dubna bude tím pravým odstartováním koncertní sezóny. Energická show, moderní mix reggae, world music, latina a hiphopu servírovaný charismatickou španělskou frontmankou Carmen.

29.5. Vladivojna La Chia & 4Trio – v květnu přijede Vladivojna s kompletní sestavou „čtyř tria“. Po komorním koncertu, který v TREES zažil v únoru loňského roku, to tentokrát bude mnohem energičtější a hlasitější. Diváci se mohou těšit na skvělý zážitek, divokou i melancholickou Vladivojnu, skvělou violoncellistku Terezii Kovalovou a další vynikající muzikanty.

25.6. Aneta Langerová – Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován - koncertní turné oblíbené zpěvačky a autorky, bude mít zastávku právě v TREES. Co dodat ke jménu Anety Langerové? V Červeném Kostelci vystoupí se smyčcovým triem a kapelou a její koncert je řazen mezi hity sezóny 2021 na Náchodsku.

27.8. Gaia Mesiah – česká crossoverová kapela, která rozburácí poklidnou atmosféru všude, kde vystupuje. V TREES se snaží přicházet s projekty, které zaujmou posluchače rozličných žánrů. Budeme-li se bavit o poklidné atmosféře červnového nebo zářijového koncertu, ten srpnový bude opravdu trochu jiný.

18.9. Ivan Hlas Trio – zpěvák, textař, skladatel a kytarista ve společnosti Norbiho Kovácse a Olina Nejezchleby. Poklidné září s českým klasikem a jeho spoluhráči. Tahle trojice je nenapodobitelná nejen po stránce hudebního projevu, ale i navozením naprosto originální atmosféry.

Nová budova SŠ-PVC Dobruška.
Ve Střední škole – Podorlickém vzdělávacím centru si plní svůj velký sen

Těšte se na bonusový koncert v červenci!

Dne 31. července Trees pořádá hlavní výroční koncert ve Smetanových sady v Červeném Kostelci. Čtyři kapely, divadelní představení, zahradnické workshopy, poradna pro zahrádkáře, farmářské trhy, dětské dílny, prodej lokálních produktů. Zkrátka program na celé odpoledne a večer. Pořadatelé odtajní podrobný program až v březnu ale již nyní víme, že hlavní hvězdou večera bude hudební legenda, kterou většina diváků a posluchačů velmi dobře zná.

Aleš Žďárský