Například tak dopadlo jedno ze šesti herních kol zážitkové akce NERF v hronovském DDM Dominu. Akce zaměřená na aktivity spojené s fenoménem dnešního především chlapeckého dětství přitom vůbec nebyla jenom o střílení molitanových šipek.

„Chtěli jsme navázat na úspěšný nově zavedený kroužek v Dominu, který dětem pravidelně poskytuje místo pro setkání, pohyb, aktivní trávení volného času a je omezen prostorem a časem. Nyní jsme v rámci dvoudenní akce propojili klasickou hru a napětí s vysokým zaměřením na všestranný rozvoj kompetencí,“ vysvětluje vedoucí akce Dominik Macháček.

Děti tak v rámci pátečního “výcviku” absolvovaly tradiční opičí dráhu, logické hry, hry založené na rozvoj spolupráce a komunikace, nechyběla ani noční hra venku. V sobotu pak vypukla hlavní NERF hra, kde proti sobě bojovali 3 frakce, každá s rozdílnými úkoly. Děti se tak mohly po každé hře poučit z vlastních chyb, případně měnit strategii. „Máme radost, že akce splnila svůj cíl - sezvat děti na jedno místo a umožnit jim prostřednictvím silného zážitku zlepšit vzájemné kamarádské vztahy, nadchnout se pro radost z pohybu a z kolektivu stejně naladěných kamarádů.“ Komentuje organizátor akce Karel Neuschl.

Domino pořádá pro děti mnoho zážitkových akcí, nejčastěji jsou inspirované právě kroužky, které nabízíme dětem. Znát tak můžete vícedenní akce spojené s Minecraftem, Airsoftem, v červnu 2019 připravujeme akci Robinsoniáda - outdoorový víkend.

Karel Neuschl