V případě mého manžela, který léta bojuje s těžkou nemocí, se k ní přidal ještě covid. Protože jsem onemocněla nejprve já, nebyla jsem schopná se o něj doma starat. A pro něj znamenal covid smrtelné nebezpečí.

Do Hospice Anežky České v Červeném Kostelci byl převezen ve velmi špatném, až kritickém stavu. Vůbec to nevypadalo dobře, mysleli jsme na nejhorší.

Lékaři a sestřičky dokázali zázrak. Probojovával se nemocí za jejich nesmírné péče a obětavosti, až se pomalu vrátil jeho zdravotní stav k tomu původnímu. Ten sice zdaleka není ideální, ale přežil a dokonce byl propuštěn zpět do domácí péče. Prostředí Hospice Anežky České už samo o sobě je přívětivé, působí klidem i vybavením spíše jako rekreační zařízení.

To všechno je samozřejmě hlavně díky již zmíněnému personálu, který se snaží plnit přání a potřeby svých klientů, jak je to jen možné.

Můj manžel, Jiří Bláha, tam jel nerad a s obavami. Nakonec se mu tam velmi líbilo a neskutečně pookřál.

Proto chceme oba poděkovat za péči, kterou mu věnovali primář MUDr. Jan Král, MUDr. Jaromír Hanl a MUDr. Eva Hůlková. Svými zkušenostmi a lidským přístupem dávají naději.

Samozřejmě velmi oceňujeme nelehkou práci sestřiček, které se o své svěřence starají s láskou a úsměvem, pohladí milým slovem, pobaví žertem, což už samo o sobě je léčivé.

Hospic Anežky České v Červeném Kostelci je místem, kde i poslední chvilky člověka jsou klidné a důstojné. A nemusí se tam jenom umírat!!! Je to dobrý pocit vědět, že na tomhle světě žijí "andělé" připravení pomoci.

S velkou úctou za vše děkujeme výše uvedeným lékařům, sestřičkám a všemu personálu!

Manželé Jiří Bláha a Renáta Klicperová z Náchoda