Režie i celkového vizuálního obrazu operky se ujal režisér a výtvarník Matěj Forman, který uvádí: „Malý drahokam hudby, příslib zkušených a neopotřebovaných hudebníků, opora a podpora osvícených podporovatelů a důvěra tvůrců v setkání s dětmi a jejich světem, která kolem vyprávění „O ztracené vodě“ s velkou pravděpodobností zažijeme. Na divadelní scéně jako v krajině nám blízké hledáme životadárné prameny. Radost z divadla, muzicírování a společná tvorba jsou stejně osvěžující a opojné jako chladná voda z tůně ukryté v kapradí uprostřed lesa. A to hledáme.” 

Příběh jazzové oper(k)y O ztracené vodě se odehrává pod chladivými korunami stromů a ve stínu kapradin, trav, mechů a hub. Do života lesních zvířátek, která právě strojí svatbu svým sousedům, zasáhne zdrcující zpráva: „Došla voda!”

Z jakého důvodu voda zmizela, a jak se zvířátka s pohromou vypořádají, přijďte společně s námi zjistit už tento týden na premiéře ve středu 14. června a také ve čtvrtek 15. června v klášterním Dřevníku od 19 hodin.

TVŮRCI OPERKY:

Štěpánka Balcarová – hudba
Zdeněk Havlíček – text
Matěj Forman – scénografie a režie
Dora Sulženková – pohybová spolupráce
Jitka Barnetová – kostýmy a masky
vznik a výrobu dekorací zajišťuje tým Divadla bratří Formanů

Václav Matějíček