Všestranný výtvarník Jiří Škopek promlouvá k nám svým uměním nevtíravě i po své fyzické smrti. Jako kreslíř a malíř zabíral široký rádius. Vždyť během svého tvořivostí naplněného života stačil nakreslit mimo jiné několik set hodnotných barevných pohlednic nejen vedut, ale také například kolem pěti set portrétů významných českých osobností.

Kalendář nám předkládá výběr uměleckohistorických památek a pozoruhodných staveb pohledy na zámky, kostely, radnice, náměstí, neotřelé záběry urbanistických zákoutí, charakteristických pro ta která města a městečka z různých koutů země. Škopkův stolní kalendář po jeho smrti připravuje jeho dcera, magistra artis Markéta Škopková. Je autorkou konceptu i výběru pohlednic.

V Jaroměři je kalendář ke koupi za 149 korun v Informačním centru na hlavním jaroměřském náměstí a jinak na řadě dalších míst v bližším i vzdálenějším okolí. Můzete si ho též objednat na tel. 776071174 nebo 777620668. Koupí získáte hodnotný vánoční dárek několika desítek líbezných a překrásných nadčasových barevných pohlednic a po celý rok užitečný artefakt do vaší kulturně naladěné domácnosti.

Jiří Uhlíř