Již potřetí se v rámci Webrovkafestu konala aukce obrazů a fotek. Ta proběhla jako obvykle pomocí tzv. aukční krabičky, do které návštěvníci vhazovali své vyplněné lístky s názvem obrazu či fotografie, o které měli zájem, s nabídnutou částkou. Pokud jejich nabídku nikdo jiný nepřevýšil, umělecké dílo získalo svého nového majitele. Tímto způsobem se vydražilo krásných 14 241 Kč. Moc děkujeme všem umělcům, kteří se zapojili a s láskou tvořili: fotografie – Káťa Svobodová, Léňa Hurdálková, Tomáš Strnad, Máya a Tomáš Havrda, kresby – Tereza Bartošová, malby – Ondřej Antoš, Anna Chlebová, Dorka Albrechtová, Kateřina Hejnová, Míša Mentlíková, Zbynďa Šlitr, Couvákovi, Dr. Kokos a fototisky – Pitchegigwaneh. Děkujeme samozřejmě i všem dražitelům.

Další výraznou posilou výtěžku akce byl zisk z prodeje nádherných kalendářů na roky 2022 a 2023, plné překrásných fotek nadané trutnovské fotografky Lenky Hurdálkové. Celková výše tak překonala další pomyslnou metu, na vánoční a další pobyty dětí z dětských domovů se celkově vybrala úžasná částka 102. 375 Kč. Ke dvěma stálým domovům ze Sedloňova a Tisé tak přibydou ještě další, což nás velice těší.

Letošní 22. ročník byl věnován Dobrým srdcím, takže VÁM – NÁM všem. Především však vynikajícím kapelám To nechceš?!, Prasečí farma, Tara Fuki, Pepa Lábus a SPOL., Dunaj, Spite Inc., polským hostům Leniwiec, umělcům Zhilee, Grohregin, Dj Nadja a rozhodně loutkovému souboru Radost z Červeného Kostelce, který ochotně zastoupil onemocnělou Terezii Palkovou. Poděkování také patří Romanu Kalendovi, Michalu Markovi a jejich pomocníkům za skvělý zvuk a světla, všem dobrovolníkům, kteří na akci jakkoli vypomáhali, a v neposlední řadě všem partnerům akce, sponzorům, dárcům a všem podporovatelům našeho konání. Na závěr děkujeme všem stálým a novým návštěvníkům a těšíme se na další setkání buď na 4. ročníku Webrovkafestu v Kotvě 24. února, nebo na 23. ročníku na Klučance 16. listopadu 2024.

Vaše Trutnovská alternativní scéna z. s.