Na účast měl v pozitivním smyslu vliv protipandemických opatření. Závodu se tak zúčastnilo téměř 300 aktivních cyklistů napříč všemi kategoriemi. Pro ně byly připraveny trasy od 2,2 km po 36 km pro závodníky i širokou veřejnost od odrážedel po 70+. Trať pro dospělé nabídla to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt.

V hlavní kategorii mužů vyhrál v teplém počasí a vysoké vlhkosti biker Ondra Zelený před Tomášem Ševců a Lukášem Čápem. Ondřej Zelený celý závod komentoval slovy: „Pěkný a poměrně těžký závod na technicky zajímavé trati. Nemám závody v teple úplně rád, ale s výsledkem jsem samozřejmě spokojen.“

Hokejisté Jaroměře pomohli přírodě.
Hokejisté Jaroměře pomohli přírodě

Akci pořádá městys Žernov a hlavně občané Žernova. Je pojatá jako sportovně kulturní událost, takže po závodě a v jeho průběhu vystoupily i kapely, jako například: Benjamings Clan, Rizikové pracoviště, k vidění byla trial show Vlastislava Kabeláče Čiháčka a půjčovna koloběžek. Více informací je na webu www.zernovskybajk.cz.