Psy a kočky jsme přijali téměř před měsícem díky spolupráci s jinou organizací. Na řešení záchrany se podílelo velké množství lidí a další pejsci byli rozmístěni v dalších útulcích. Pejsci mají každý svůj pas, kde je zapsaná vakcinace a čip. Druhý den proběhla prohlídka veterináním lékařem. Za další dva dny se uskutečnila kontrola z veterinární správy, kterou jsme informovali. Předložili jsme jim veškeré dokumenty -  vyšetření i pasy. Dospělé fenky jsou již vykastrované.

Broumovský psí útulek pomáhá i ukrajinským psům a kočkám.
FOTO: Broumovský útulek myslí i na ukrajinské psy a kočky. Posílá jim granule

Jak adoptovat pejska z Ukrajiny? Je třeba si uvědomit, že nejde o pejsky zvyklé na město a také nejsou zvyklí žít jako jedináčci. Proto doporučujeme jednu návštěvu a čas na rozmyšlenou. Poté ještě několik návštěv na seznámení. Pejsci jsou i bázliví, neumí na vodítku, bojí se. To všechno je potřeba mít na paměti, než se rozhodnete pro adopci. Jejich adopce je dobrosrdečným činem a pomocí ve velmi vážné situaci.

Maggie.Maggie.Zdroj: se souhlasem broumovského útulkuPředstavujeme například Maggie. Je to asi čtyřměsíční fenečka dovezená z Ukrajiny. Prošla veterinární prohlídkou, je očkovaná, čipovaná. Před adopcí je nutno Maggie párkrát navštívit a seznámit se. Maggie bude středního - většího vzrůstu. V dospělosti je podmínkou její  kastrace.

Jasmine.Jasmine.Zdroj: se souhlasem broumovského útulkuJasmine je asi pětiletá fenečka. Je bázlivá, na vodítku se učí chodit. V zájmu o adopci je nutné za Jasmine několikrát přijít a poznávat se na procházkách. Je očkovaná, čipovaná.

Čebi.Čebi.Zdroj: se souhlasem broumovského útulkuČebi je také asi pětiletá fenka, která přicestovala z Ukrajiny. Je moc hodná, aktivní a má moc ráda procházky. Čebi je očkovaná, čipovaná a kastrovaná. 

Zoe.Zoe.Zdroj: se souhlasem broumovského útulkuZoe je půlroční fenečka. Je hodná, ale trochu uštěkaná. Na vodítku se učí chodit. V zájmu adopce je nutné několik návštěv a seznamování. Zoe je čipovaná, očkovaná. V dospělosti je  podmínkou kastrace.

Jana Slováková, Městský psí útulek, Broumov (tel.: 721 543 498)