VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deník se včera zaměřil i na parkoviště v centru města

ČERVENÝ KOSTELEC - Součástí Dne s Deníkem, který se včera odpoledne uskutečnil v prostorách zdejší tržnice, bylo kromě zábavy také řešení problému, jež některým obyvatelům města, přesněji řidičům, mnohdy znepříjemňuje život.

24.5.2007
SDÍLEJ:

Jaké jsou vaše zkušenosti s parkováním v centru města? Právě na to se na Dni s Deníkem zeptala moderátorka Jiřina Mužíková mimo jiných také občana Pavla Labíka.Foto: DENÍK/Kateřina Ostradecká

Ti, kteří se vydají do centra autem, musí totiž často dlouho hledat místo, na kterém by zaparkovali. V těsné blízkosti náměstí se sice nacházejí tři větší parkovací plochy, a to na autobusovém nádraží, před hotelem Šrejber a vedle Městského úřadu, problém je však v tom, že bývají velmi často zcela obsazeny. K tomuto problému se na Dni s Deníkem vyjádřili jak občané, tak i starosta města Petr Mědílek.

 

Pomůže Plus?


„Já osobně stávám s vozem u svého domu. Vím však, že zaparkovat v centru města je skutečně obtížné,“ potvrdil občan Pavel Labík. Také starosta se nechal slyšet, že celého problému si jsou na radnici samozřejmě vědomi a chtějí ho v budoucnu řešit.


„Zhruba před třemi lety došlo k zabrání fungujícího parkoviště u Konzumu, a to za účelem výstavby velkoobchodu Plus. Až se tato prodejna dostaví, tak tam vznikne parkovací plocha o 70 až 90 místech. Všichni, kteří pak pojedou nakupovat, budou nejspíš stavět auta tam. Počkáme do této doby a uvidíme, zda se parkoviště v centru trochu uvolní,“ uvedl Petr Mědílek.

 

Plocha u Textonie


Ten také nevyloučil variantu, že by se v budoucnu mohlo vytvořit parkoviště na pozemcích končící firmy Textonia. „Bylo by to ideální, protože to není daleko od centra. Pozemky však nejsou v majetku města. Musely by nám být nabídnuty. Vše záleží na jednání s Textonií a také samozřejmě na financích,“ podotkl Mědílek, který se zejména podivil nad tím, že z davu lidí se ozývalo, aby parkoviště byla zpoplatněna.

 

Platit parkovné


Tím by se totiž také zajistilo, aby řidiči nestáli na místech zbytečně dlouho a včas uvolnili prostor jiným, kteří si také potřebují ve městě něco zařídit. „Ani Rada města, ani zastupitelstvo nikdy za parkování vybírat nechtěly.
Umístit parkovací automat by určitě pro nás nebylo nijak nákladné. Konečné rozhodnutí však záleží na vedení města,“ odpověděl na návrh občanů Mědílek.

24.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Soňa Marková

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení