Ti, kteří se vydají do centra autem, musí totiž často dlouho hledat místo, na kterém by zaparkovali. V těsné blízkosti náměstí se sice nacházejí tři větší parkovací plochy, a to na autobusovém nádraží, před hotelem Šrejber a vedle Městského úřadu, problém je však v tom, že bývají velmi často zcela obsazeny. K tomuto problému se na Dni s Deníkem vyjádřili jak občané, tak i starosta města Petr Mědílek.

 

Pomůže Plus?


„Já osobně stávám s vozem u svého domu. Vím však, že zaparkovat v centru města je skutečně obtížné,“ potvrdil občan Pavel Labík. Také starosta se nechal slyšet, že celého problému si jsou na radnici samozřejmě vědomi a chtějí ho v budoucnu řešit.


„Zhruba před třemi lety došlo k zabrání fungujícího parkoviště u Konzumu, a to za účelem výstavby velkoobchodu Plus. Až se tato prodejna dostaví, tak tam vznikne parkovací plocha o 70 až 90 místech. Všichni, kteří pak pojedou nakupovat, budou nejspíš stavět auta tam. Počkáme do této doby a uvidíme, zda se parkoviště v centru trochu uvolní,“ uvedl Petr Mědílek.

 

Plocha u Textonie


Ten také nevyloučil variantu, že by se v budoucnu mohlo vytvořit parkoviště na pozemcích končící firmy Textonia. „Bylo by to ideální, protože to není daleko od centra. Pozemky však nejsou v majetku města. Musely by nám být nabídnuty. Vše záleží na jednání s Textonií a také samozřejmě na financích,“ podotkl Mědílek, který se zejména podivil nad tím, že z davu lidí se ozývalo, aby parkoviště byla zpoplatněna.

 

Platit parkovné


Tím by se totiž také zajistilo, aby řidiči nestáli na místech zbytečně dlouho a včas uvolnili prostor jiným, kteří si také potřebují ve městě něco zařídit. „Ani Rada města, ani zastupitelstvo nikdy za parkování vybírat nechtěly.
Umístit parkovací automat by určitě pro nás nebylo nijak nákladné. Konečné rozhodnutí však záleží na vedení města,“ odpověděl na návrh občanů Mědílek.