Kde hledat pozitiva? Tím hlavním je určitě umístění a celkový počet bodů. Chlumec je s devětadvaceti vstřelenými góly třetím nejofenzivnějším týmem soutěže, pouze vedoucí Velvary a druhé Zápy vstřelily více branek.

Tým za celou půlsezonu neměl žádné delší hluché období, pravidelně bodoval a po herní stránce to vesměs klapalo. Dokonce si poradil i se sérií zranění. Zkrátka mančaft pod vedením kouče Tomáše Hrabíka, jenž v létě povýšil z role asistenta, šlapal velmi dobře.

STŘELCI CHLUMCE (29):
6
– Kneifel, Bastin
3 – Čáp, T. Labík
2 – Veselka, Slavík, Kejř
1 – Havel, Vaníček, Brát, Zukal, vlastní (Živanice)

Důvodů ke spokojenosti je tedy více, ale mohlo to být klidně ještě o něco veselejší. Východočeši totiž ztratili několik dobře rozehraných zápasů. V Mostě vedli o přestávce 1:0, ale nakonec odešli poraženi 1:2 po gólu z 91. minuty. Domácí nezdar s hradeckým béčkem, které bylo výrazně posíleno hráči z A mužstva, možná nemusí tak bolet, i když soupeř vstřelil rozhodující trefu na 2:1 až ve druhém poločase.

Prohra v Liberci s tamním béčkem byla sice hladká (0:3), ale za bezbrankového skóre neproměnil Bastin penaltu a stavu 1:0 nedal Weis tisíciprocentní loženku. Mrzet určitě musí domácí remízy s Kolínem a s Brozany. V prvně jmenovaném duelu Chlumec po přestávce ztratil poločasové vedení 3:1 a proti Brozanům se v 75. minutě ujal vedení, aby v 86. minutě inkasoval. „Nebylo to poprvé, co jsme nezvládli závěr zápasu,“ konstatoval po tomto mači kouč Hrabík.

Na druhou stranu v některých zápasech Chlumečtí body vydřeli. Například hned v úvodním podzimním vystoupení s Teplicemi B (2:2) vyrovnával v 94. minutě po rohovém kopu brankář Brát, který se vydal pomoci týmu do soupeřova vápna. Cenné musí být zejména těsné domácí výhry s Ústím nad Labem, Živanicemi a rezervou Jablonce nad Nisou.

Chlumecký gólman Jakub Brát v akci.
Brankář Brát poprvé v kariéře skóroval: Ani jsem nevěděl, jak se slavěj góly

Určitým negativem, varováním či podnětem pro zimní přípravu je příliš vysoký počet inkasovaných branek (27). Jen čtyři týmy v soutěži dostaly více gólů než Chlumec. „Rozhodně musíme řešit naši defenzivní činnost, protože tak laciné branky, které na podzim dostáváme, nejsou normální,“ prohlásil trenér po utkání s Kolínem (3:3), kdy si jeho tým vstřelil dva ukázkové vlastence.

Sečteno a podtrženo, Chlumec čeká klidnější zima, může se bez stresu připravovat na jarní pasáž sezony. Dle informací Deníku během zimní přestávky dojde v kádru třetiligisty k určitým pohybům. „Šéf (Jiří Ryba – pozn. aut.) nespí a lanaří posily,“ uvedl zdroj, který má blízko k týmu. Na druhou stranu je téměř jisté, že rovněž několik hráčů skončí.

Zápasy v podzimní části sezony 2023/24

1. kolo: Chlumec nad Cidlinou – Teplice B 2:2
2. kolo: Velvary – Chlumec nad Cidlinou 3:2
3. kolo: Chlumec nad Cidlinou – Přepeře 2:1
4. kolo: Zápy – Chlumec nad Cidlinou 2:0
5. kolo: Chlumec nad Cidlinou – Ústí nad Labem 2:1
6. kolo: Pardubice B – Chlumec nad Cidlinou 2:4
7. kolo: Chlumec nad Cidlinou – Živanice 3:2
8. kolo: Most-Souš – Chlumec nad Cidlinou 2:1
9. kolo: Chlumec nad Cidlinou – Jablonec nad Nisou B 2:1
10. kolo: Mladá Boleslav B – Chlumec nad Cidlinou 2:3
11. kolo: Chlumec nad Cidlinou – Hradec Králové B 1:2
12. kolo: Liberec B – Chlumec nad Cidlinou 3:0
13. kolo: Chlumec nad Cidlinou – Kolín 3:3
14. kolo: Chlumec nad Cidlinou – Brozany 1:1
15. kolo: Česká Lípa – Chlumec nad Cidlinou 0:3


Načítám tabulku ...