Turnov - Náchod 1:0

Po úvodním zahřívacím zákroku hostujícího brankáře Kobose vystrčili růžky v 6. minutě i Náchodští. Přihrávka na Simona šla však na paty a ze šance tak nakonec nic nebylo.

V 10. minutě se postavil ke standardní situaci Turnova ex-ligista Papoušek, našel ale jen náruč připraveného Kobose. V 17. minutě přišla první gólová situace zápasu. Hosté zaspali na své levé straně a rychlý brejk zakončil gólově domácí Havel – 1:0.

Blízko vyrovnání byli hostující fotbalisté ve 24. minutě, kdy Malý doběhl míč, předložil jej před prázdnou branku Rojšlovi, jenže ten z deseti metrů poslal míč nad. Po půl hodině hry zahrával hostující Simon standardní situaci, gólman Turnova míč vyrazil, následná dorážka sestřelila jen dobře postaveného domácího hráče.

Vyrovnávací branky se Náchod dočkal ve 38. minutě, kdy hosté sehráli po rohovém kopu signál, který skončil gólovým zakončením Bricha. K údivu všech ale asistent rozhodčího zvedl praporek a gól tak neplatil.

Po změně stran doplatil Náchod na neproměňování šancí. V 57. minutě si nechal míč v gólovce ukopnout Rojšl, pak mířil z rohu vápna těsně vedle Malý a 85. minutě neuspěl ani J. Nejman, který po krásné kombinační akci ztratil míč na vápně.

Ještě v poslední minutě měl Náchod šanci na vyrovnání, kdy míč putoval od Pípka k Malému, ten dal pod sebe na J. Nejmana, který ještě našel Bricha, jeho střelu ale domácí zablokovali. Ti měli ve druhé půli jednu vyloženou šanci, kdy v 65. minutě postupovali sami na Kobose, jenže trefili jen boční síť. Nakonec je to však mrzet nemuselo, neboť díky brance z prvního poločasu šťastně zvítězili 1:0.

Na 30 profesionálních hasičů z Královéhradeckého kraje společně s profesionálními hasiči z Polska se zůčastilo třídenního kurzu záchrany z vodní hladiny.
OBRAZEM: Když jde o život