Dohromady tři body. Stejný počin jako před týdnem. Tentokrát si ale mezi divizním kvartetem z Královéhradeckého kraje mohou „pískat“ pouze a jen v táboře Nového Bydžova, který dokázal potřetí v sezoně urvat vítězství. Ostatní tři rivalové z Trutnova, Dvora Králové nad Labem a Náchoda odešli v 10. kole poraženi.

Nováčkovi pomohl gól do šatny

Tým kouče Petra Průchy měl před utkáním s Brandýsem nad Labem na svém kontě osm bodů, pořád to však bylo víc než poslední celek tabulky. Východočeši tak byli favoritem a svoji úlohu i potvrdili. Na vítězství 2:0 měl zásadní vliv gól do šatny v podání Blažka, jenž otevřel střelecký účet zápasu ve 45. minutě.

Po pauze domácí fotbalisté drželi otěže duelu pevně ve svých rukách a v 74. minutě přidali pojistku zásluhou střídajícího Holce, jenž byl v tu chvílí na hřišti pouhých sedm minut.

Trutnov dotahoval, ale marně

Dvě branky dokázali o víkendu vstřelit také fotbalisté Trutnova. Nebylo jim to však nic platné. Tým kouče Vladimíra Markse totiž v Letohradě nabral krutou ztrátu už na startu utkání, když po osmi minutách prohrával o dvě branky. Poté dvakrát stahoval trefami Zezuly a Trávníčka, na víc než porážku 2:3 to ale nestačilo.

Bodově i střelecky naprázdno v neděli vyšli fotbalisté Dvora Králové nad Labem a Náchoda. Dvoráci přitom sehráli velmi povedenou partii s Vysokým Mýtem (0:2), právě v době, kdy si vytvářeli největší tlak a za gólmanem soupeře zvonilo i břevno, přišla osudová individuální chyba a té hosté pohotově využili.

Stejným výsledkem prohrál také Náchod na půdě aktuálně druhých Benátek.

Fortuna Divize C, 10. kolo

Nový Bydžov – Brandýs nad Labem 2:0 (1:0)

Fakta – branka: 45. Blažek, 74. Holec. Rozhodčí: Schmeiser. ŽK: 3:5. Diváci: 235. Poločas: 1:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Strýhal – Novák, Pokorný, P. Mokošín, Vincour – M. Marek (88. Špinka), Štajer, Voldán (88. Hruška), Zvěřina (88. Drobný) – Blažek (81. Schober) – N. Bekera (67. Holec).

Letohrad – Trutnov 3:2 (2:1)

Fakta – branka: 2. a 8. Šplíchal, 51. Kabourek – 21. Zezula, 70. Trávníček. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 2:1. FK Letohrad: Martinovský – Jiřánek, Kail, Nágl, Šponar – Lorenc, Hiller (71. Kadlec), Zbudil (81. Hýbl), Macek, Šplíchal (89. Faltejsek) – Kabourek (89. Klímek). MFK Trutnov: Hofírek – J. Turner (85. J. Tobiáš), Macek, Zezula – M. Knap – Štěpánek, Čechovič (65. Brejcha), Trávníček, Jirousek – Rajnoch, Slavík.

Dvůr Králové nad Labem – Vysoké Mýto 0:2 (0:0)

Fakta – branky: 75. Tomášek, 82. J. Dvořák. Rozhodčí: Z. Novotný. ŽK: 0:2. Diváci: 110. Poločas: 0:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: Václavík – Prokš (64. Mertlík), John, Hospedales, T. Picha – Allen, Močkovský (64. Suleiman), Bína, M. Hrubý (85. Sojka), M. Hruška – Vitebský.

Benátky nad Jizerou – Náchod 2:0 (1:0)

Fakta – branky: 15. Šimeček, 90. (+2) Mbah. Rozhodčí: Hrivík. ŽK: 4:1. Diváci: 140. Poločas: 1:0..

SK Benátky nad Jizerou: Straka – Zabilanský, Kopa, Borovička, Komma – Knobloch, Šimeček (90. Glöckner), Komárek (64. Mbah), Vobořil, Slicho (46. Bodlák) – Macek (72. Holakovský). FK Náchod: Baláž – Světlík, Knap (77. Gois), Locker, Punar – K. Krejčík – J. Petřík, Knespl (59. Simon), J. Čejchan (59. Král) – Bičiště, Zámečník.