Dva přípravné zápasy na jarní část sezony za sebou mají fotbalisté Náchoda. A nebyly to duely ledajaké. Poslední tým Fortuna Divize C změřil síly nejprve s lídrem krajské soutěže I. A třídy Solnicí a týden na to i s vedoucím celkem krajského přeboru Novým Bydžovem.

Chlumecký Jan Labík (v modrém) se dokázal gólově prosadit v obou dosavadních přípravných zápasech.
Chlumec podruhé v řadě neinkasoval, k výhře mu tentokrát stačil gól Jana Labíka

Zatímco proti sympaticky vystupující Solnici si Náchodští otevřeli střelnici (6:1), na okraji Nového Bydžova šlo o mnohem vyrovnanější partii. Hrálo se ve zkráceném čase dvakrát 30 minut a v prvním poločase byli aktivnějším týmem domácí. Ti si dokázali vypracovat i několik gólových příležitostí, díky brankáři Balážovi však trval o přestávce bezbrankový stav.

Přípravné utkání, 23. 1. 2022, Chudonice: RMSK Cidlina A - FK Náchod A 0:1 (0:0)
Branka: 56. M. Malý. Sestava Náchoda: Baláž (31. Hladík) – Hak, T. Kabeláč, Podolník, Punar – Brich – Simon, J. Petřík, Doucek (31. Melichar), J. Čejchan (31. Světlík) – M. Malý.

Po pauze začali lépe hosté, soupeře přehrávali a bylo otázkou, kdy se ji podaří skórovat. Na gól si však museli počkat až do 56. minuty. V ní předvedli pěknou akci Petřík se Simonem a vítěznou branku zaznamenal netradičně hlavou Malý.

„Přípravné utkání splnilo účel, nikdo se nezranil a my jsme mohli dát příležitost dalším klukům, kteří si ji zaslouží za dobrou práci v tréninkovém procesu. S první třicítkou utkání nejsme spokojeni, protože za týden by nás třetiligové Pardubice B určitě za takové chyby potrestaly. Za druhou část zaslouží hráči velkou pochvalu, jelikož takto bychom se chtěli prezentovat. Výborný výkon podal v téhle části zkušený Jirka Podolník, který výborně četl hru a zapojoval se perfektně do ofenzívy. K jeho škodě neměl pochopení u svých spoluhráčů, kteří byli asi překvapeni, kam až si náš Jiřka udělal výlet,“ chválil svůj tým a vyzdvihl i jednotlivce náchodský kouč Zdeněk Samko.

Jak už trenér naznačil, další zápas sehraje poslední tým divizní tabulky na půdě pardubické rezervy. Hrát se bude od 16.30 na hřišti v Ohrazenicích.