Ve vyrovnané první půli měli přece jen více ze hry domácí fotbalisté, kteří však žádnou ze svých šancí nevyužili. To hosté byli naopak v úvodní pětačtyřicetiminutovce produktivnější.

Do první výraznější šance se dostali domácí fotbalisté ve 25. minutě, kdy Jahoda po zisku míče našel přesným centrem Malého, jehož zakončení skončilo těsně vedle hostující branky. Po půl hodině hry vystrčili růžky také hosté, jejich hlavičkové zakončení ale skončilo rovněž mimo Hladíkovy tyče.

O pět minut později se už skóre měnilo. Prodloužený nákop Čáslavi doputoval až k hostujícímu Strnadovi, jehož křížnou střelu neměl Hladík šanci chytit – 0:1. Těsně před odchodem do kabin ještě hostující kapitán Vančura lobem trefil břevno náchodské branky. Krátce po změně stran opět zahrozila Čáslav, ale poté už převzali otěže utkání do svých rukou domácí. Pro pěknou kombinaci Malého s Rojšlem však neměli hosté pochopení a nic se neurodilo ani z následného rohového kopu. V 65. minutě byl blízko vyrovnání Kadavý, jenže Malého centr špatně trefil. V 77. minutě si převzal kolmici Malý, svou šanci však zbytečně prováhal.

Tlak Náchoda rostl, do další tutovky se dostal v 85. minutě Kadavý, ale znovu neuspěl. V následující minutě se Náchod přece jen zaslouženého vyrovnání dočkal. Po zisku míče ve středu hřiště našel Malý spoluhráče Simona, jehož centr přetavil ve vyrovnávací trefu Kabeláč – 1:1. Snaha domácích však mohla přijít v 90. minutě vniveč, jenže hosté sólo na Hladíka neproměnili.

O držiteli druhého bodu tak musely rozhodnout pokutové kopy. V nich úvodních sedm domácích exekutorů nezaváhalo, naopak v sedmé sérii selhal hostující Hannich, a tak druhý bod zůstal v Bělovsi.

FK Náchod – FK Čáslav 1:1, pen. 7:6. Fakta – branky: 86. Kabeláč, rozh. penalta D. Nejman – 36. Strnad. Rozhodčí: Hlaváček – Maiello, Arnošt. ŽK: 1:2. Diváci: 105.