Fotbalisté Náchoda v příštím soutěžním ročníku nebudou hrát divizní soutěž. Poté, co v sobotním utkání v Dobrovici nestačili na domácí celek a prohráli 0:1, zpečetila jejich loučení porážka a následný sestup rezervy pražské Slavie z Národní ligy.

Fotbalisté Dvora Králové nad Labem přehráli ve 28. kole Fortuna Divize C soupeře z Čáslavi 3:1. Euforie na hřišti byla znatelná a zasloužená.
Naděje Dvora na záchranu žije, po sestupu rezervy Slavie však klesla na minimum

Fortuna Divize C – 28. kolo

Dobrovice – Náchod 1:0 (0:0)

Středočeši v utkání potvrdili roli favorita, ačkoliv cesta za tříbodovým ziskem pro ně byla klikatější, než asi sami očekávali. Domácí byli v prvním poločase jasně lepším týmem, dostat míč za záda gólmana Hladíka se jim ale dlouho nedařilo. Ve střeleckých příležitostech postupně nebyli úspěšní dvakrát Tomíček, Volf, Bartoš či Kohout, před poločasovou přestávkou minul branku v další velké šanci Volf. O jediné ohrožení domácí branky se postaral Zámečník, trefil však jen brankáře Bartoše.

Zápasy, v nichž soupeři stačil na výhru jediný gól
0:1 na podzim (v Brandýse nad Labem, s Trunovem a s Ústím nad Orlicí)
0:1 na jaře (ve Vysokém Mýtě, v Letohradu, s Benátkami nad Jizerou, s Velkými Hamry a v Dobrovici)

Střelecky naprázdno vyšli Náchodští ještě v dalších čtyřech duelech (dvakrát 0:0, dvakrát 0:2)

Po pauze dobrovický tlak opadl a velká příležitost se nabídla také Náchodu. V 68. minutě si odražený míč našel Rajnoch, v nadějné pozici ale branku přestřelil. Rozhodující moment se odehrál o pět minut později. Po standardní situaci si nešťastný vlastní gól vsítil Světlík, přičemž se hostům pranic nelíbil zákrok na Hladíka. Branka přesto platila a ve zbytku zápasu už se skóre neměnilo.

Fakta – branka: 73. vlastní (Světlík). Rozhodčí: Klír. ŽK: 3:3. Diváci: 120. FK Dobrovice: O. Bartoš – Hubač (68. Jakub Novák), J. Horák, Marek Sedláček, O. Bičiště – Kohout, Bora, P. Král (68. Zelinka), Klain (50. Janovský, 75. L. Kučera) – Tomíček, M. Volf. FK Náchod: J. Hladík (81. Kumprecht) – Světlík, Locker, Punar, Vančák (77. Simon) – D. Hrubý, Zámečník (77. M. Rojšil), Brich, Havlena – Rajnoch, Bičiště.

Ohlasy trenérů

Karel Krejčík, trenér FK Náchod: „V prvním poločase byli domácí aktivnějším mužstvem. Ve druhém to naopak bylo naše mužstvo, které mělo více ze hry. Utkání rozhodla situace ze 73. minuty, kdy po trestném kopu soupeře fauloval našeho brankáře v malém vápně útočící hráč a rozhodčí branku uznal. Pak už bylo utkání rozkouskované, domácí zdržovali a tak jsme opět odjeli bez bodu. Je potřeba přiznat, že souboje našich hráčů ve vápně soupeře jsou bojácné, bez patřičného důrazu, proto nejsme schopni pomoc si, jako si pomáhají soupeři. Poslední dvě utkání prohrajeme vždy 0:1 a góly inkasujeme ze standardních situací, jeden břichem a druhý se odrazil od našeho obránce do branky. Těžko pak můžeme bodovat.“