A povedlo se. Svěřenci trenéra Markse na hřišti favorita zvítězili 4:2, když se na skvělém výsledku hattrickem podílel Michal Trávníček, jednu branku vstřelil kapitán Petr Zieris. Zajímavostí je fakt, že Trutnov v divizi tohoto soupeře porazil až na desátý pokus (!), na jeho hřišti navíc dosud nikdy nebodoval a co víc, ani neskóroval (0:7).

Závěrečné krajské derby dopadlo mnohem lépe pro fotbalisty Nového Bydžova, kteří na hřišti Dvora Králové nad Labem vyhráli 3:0.
RMSK Cidlina sezonním králem krajských derby. Ve Dvoře vyhrál čtvrté ze šesti

Čtvrtá trefa z kopačky Trávníčka navíc znamená rekord v počtu nastřílených branek mužstva v jedné sezoně. Letos jich Trutnováci stihli dohromady 59, dosavadním rekordem bylo 58 taktéž v památné sezoně 2014/2015.

Fortuna Divize C – 30. kolo

Benátky nad Jizerou – Trutnov 2:4 (0:2)

Již úvodní minuty zápasu naznačily, že v utkání dvou mužstev z popředí tabulky se bude především útočit. Obrany byly dlouho pozorné, krátce před přestávkou ale už góly padat začaly. Běžela 38. minuta, když trutnovský brankář Hampl rychle rozehrál míč na Štěpánka, po jeho akci se před brankou zjevil trestuhodně volný Trávníček a se zakončením si hlavu nelámal – 0:1. Hosty branka povzbudila a na druhý gól v brance Straky se nečekalo dlouho.

Dosavadní bilance obou soupeřů 2014/2022
Benátky n. J. - Trutnov 1:0, 1:0, 1:0, 4:0
Trutnov - Benátky n. J. 1:2p, 0:1, 0:3, 2:2, 1:2

Nejprve domácí gólman skvělým zákrokem vytáhl hlavičku Slavíka, akce však pokračovala, v další nadějné pozici se objevil kapitán Zieris a trefou do šatny zvýšil na nadějných 0:2. Ještě v poslední minutě prvního poločasu mohl snížit Vobořil, jeho tečovaná rána ale skončila mimo tyče.

Do druhé půle vstoupili Středočeši se snahou zvrátit stav a za svou aktivitu byli odměněni po hodině hry. Trestný kop Hájka našel v šestnáctce hlavu Šimečka a poprvé v zápase lovil míč ze sítě také Hampl (1:2).

Na vyrovnání ale domácí mysleli pouhých sedm minut. V 67. se totiž v další šanci objevil znovu Trávníček a přesnou ranou vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Z této rány už se domácí neprobrali, naopak v 86. minutě fauloval Bodlák a z nařízené penalty dokonal Trávníček hattrick. Pokutový kop nakonec zahrávali i Benátečtí, trefa Macka už ale soupeři nijak vadit nemusela.

Ústečtí fotbalisté se do branky Trutnova trefili dvakrát během prvního poločasu. Po přestávce svůj náskok dokázali místy i se štěstím ubránit.
Dvaadvacátý gól Slavíka na body nestačil. Rozhodla kapitánova velká „malá“ domů

Fakta – branky: 60. Šimeček, 90. (+2) Macek z pen. – 38., 67. a 87. z pen. Trávníček, 43. Zieris. Rozhodčí: Kubec. Hráno bez karet. Diváci: 110. SK Benátky nad Jizerou: Straka – Poustecký (64. Pažout), Kopa, Glöckner, Slicho (46. Komárek) – Holakovský (72. Boček), Hájek, Šimeček (82. Mbah), Vobořil (46. Yaroshenko), Bodlák – Milan Macek. MFK Trutnov: T. Hampl – Čechovič (74. Brejcha), Zieris, Mařas (90. Miroslav Macek), J. Turner (90. Metlický) – Trávníček, Štěpánek, M. Knap, Zezula (84. Balcar) – Horčička, Slavík.

Ohlasy trenérů

Vladimír Marks, trenér Trutnova: „V posledním zápase sezony jsme na rozdíl od domácích hráli o konečné umístění v tabulce. Kluci zaslouží absolutorium za to, jak utkání zvládli. Unikátem je hattrick Míši Trávníčka, je to nejen pro něho třešnička na dortu za povedenou sezonu.“