„Absolvovali jsme podobné domácí utkání, jako tomu bylo po celém podzimním scénáři, jen s tím rozdílem, že nyní bereme tři body,“ hodnotil utkání 13. kola domácí lodivod Karel Krejčík starší. Svými slovy jen potvrdil, že být trenérem Náchoda, to je na podzim jen pro silné povahy. Co je však důležité, tentokrát domácím štěstěna přála a jako by jim vše vrátila za předchozí smolné nezdary.

S osmi trefami je Jakub Slavík třetím nejlepším střelcem aktuálního ročníku Fortuna Divize C. Nejvíce branek posbíral Patrik Žitka z Velkých Hamrů (13).
Favorizované Hlinsko na kolenou. Skolil ho hattrick trutnovského snajpra Slavíka

Fortuna Divize C, 13. kolo

FK Náchod – FK Dobrovice 1:0 (1:0)

Hosté na východ Čech dorazili v roli papírového favorita a v úvodních minutách ji svou hrou také plnili. Středočeši byli plní sebevědomí a na branku Baláže se hrnul útok za útokem. Hned v první minutě na domácím gólmanovi skončila hlavička Volfa, mimo tři tyče skončily hlavička Kocourka i samostatný únik Bičištěho, jenž běžel zcela sám na bránu. Obrana Náchoda v čele se svým gólmanem odolávala a postupem času bylo zřejmé, že nejtěžší pasáž v zápase domácí přežijí bez úhony.

Momentka z utkání Náchod vs. DobroviceMomentka z utkání Náchod vs. DobroviceZdroj: Michal MalýOsmělovat se začínal také zápasový outsider a prvním varováním měla být pro hosty nadějná příležitost Simona. Dobrovičtí si ji ale k srdci nevzali a po další tutovce Kohouta v nastaveném čase první půle nečekaně inkasovali. Skvělý pas od Petříka za obrannou linii dostal Krejčík a křížnou ranou otevřel střelecký účet zápasu – 1:0.

Inkasovaná branka hostujícím týmem otřásla natolik, že již nepůsobil tak suverénně jako na startu utkání. Navíc se už hosté nedostávali ani do brankových příležitostí. Výjimkou byla situace z 60. minuty, kdy byl ale na místě znovu pozorný Baláž.

Velkou šanci na pojištění náskoku dostali domácí dvě minuty před koncem normální hrací doby. K pokutovému kopu se postavil Punar, faul na Krejčíka ale druhou brankou nepotrestal, když mu střelu vystihl gólman Bartoš. V tu chvíli si kdekdo vybavil dění v krajském derby se Dvorem Králové nad Labem. Tehdy domácí také z penalty nepotvrdili výhru, aby v nastavení inkasovali vyrovnávací gól. Tentokrát se naštěstí nic takového nestalo a výsledek 1:0 přece jen po čtyřech přidaných minutách posvětil závěrečný hvizd rozhodčího.

Dva tvrdé zákroky čáslavských fotbalistů hned v úvodu rozdmýchaly emoce na stadionu. Domácí navíc přišli o dva vyloučené.
Dlouhou přesilovku Dvoráci nevyužili. Z divoké bitvy v Čáslavi přivezli jen bod

Fakta – branky: 45. (+1) Krejčík. Rozhodčí: Schmeiser. ŽK: 2:5. Diváci: 160. FK Náchod: Baláž – Zámečník, Locker, Punar, Brich (74. D. Král) – Simon (46. Ansorge), L. Knap, Jakub Petřík, D. Bičiště (83. Fenz) – Světlík, Krejčík. FK Dobrovice: Bartoš – J. Novák, Pečínka, Marek Sedláček, O. Bičiště – Kohout (63. Zelinka), Bora, J. Horák (46. P. Král), Kocourek (63. Hubač) – Michal Sedláček (63. R. Herzán) – M. Volf (75. Tomíček).

Ohlasy na utkání

Karel Krejčík, trenér FK Náchod: „Absolvovali jsme podobné domácí utkání, jako tomu bylo po celém podzimním scénáři, jen s tím rozdílem, že nyní bereme tři body. Přežili jsme úvodní aktivitu soupeře i jeho gólové Karel Krejčík st.Karel Krejčík st.Zdroj: Michal Malýpříležitosti a podařilo se nám v závěru poločasu udeřit gólově. Ve druhé části utkání jsme měli několik možností využít brejkových situací na navýšení skóre, ale chybí nám kvalita provedení finální přihrávky, větší klid na míči při kombinaci a individuální sebevědomí. Bylo to vidět v závěru utkání, kdy jsme kopali v 88. minutě pokutový kop, který jsme nedali. Poslední tři minuty mi až moc připomněly zpackané utkání se Dvorem Králové nad Labem. Jsem rád, že jsme to tentokrát zvládli.“