Pokud by se skupina o záchranu nedokončila, podle aktuálních řádů by z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil, z druhé ligy by šel mezi elitu jen vítěz a baráž by se zrušila. V případě, že nebude možné sehrát baráž, z nejvyšší soutěže sestoupí poslední dvě mužstva a nahradí je dva nejlepší kluby z kompletně dohrané druhé ligy.

Zajímavosti kola

Sestup Vítkovic. Varnsdorf doma zdolal Vítkovice a opustil patnáctou pozici. Prohra naopak byla potvrzením vítkovického sestupu, ostravský tým se po čtyřech letech loučí.

Otec proti synovi. Premiérový vzájemný souboj podstoupili jihlavský asistent trenéra Josef Mucha a gólman Prostějova Filip Mucha. Po utkání byl spokojenější otec.

Divácký průměr 28. kola: 629.

Výrok kola

"Poslední penalty jsem kopnul hodně špatně. Jedna skončila někde nad tribunou, druhou mi gólman chytil. Není to moje silná stránka, raději se jim vyhýbám. Snažím se dávat góly jinak."
(Stanislav Klobása se gólem proti Prostějovu osamostatnil v čele pořadí kanonýrů, ale navýšit náskok z penalty odmítl)

Hvězda kola

Adrián Čermák (FC Zbrojovka Brno): Dárek k narozeninám v podobě hattricku si nadělil slovenský záložník ve službách Brna. Čermák přispěl k vysoké výhře na Vyšehradě, svou třetí trefu zaznamenal z penalty.

Smolař kola

Ondřej Smetana (MFK Vítkovice): Bývalý útočník se v zimě přesunul jako trenér z třetiligových Petřkovic na lavičku Vítkovic. S mateřským klubem ovšem prožil náročné jaro, které končí sestupem z druhé ligy.

Sestava 28. kola

Řehák (Vlašim) - Jakab (Dukla Praha), Šural (Brno), Breda (Varnsdorf) - V. Svoboda (Vlašim), Hlavatý (Pardubice), Čermák (Brno), Cadu (Pardubice) - Koudelka (Prostějov), Pachlopník (Brno), Klobása (Jihlava)