Zvítězit a doufat v zaváhání konkurentů. To byl jasný cíl fotbalistů Hradce pro sobotní podvečer. Splnil se jen částečně.

Samotný duel s ústeckou Armou příliš fotbalové krásy nenabídl a dlouho to vypadalo na dělbu bodů. Prim totiž hráli oba brankáři. V úvodu hradecký kanonýr Vlkanova nastřelil břevno, po půlhodině hry svůj únik nezužitkoval Prekop. Votroky to mohlo mrzet po změně stran, kdy musel čarovat gólman Vízek. Ani jeho protějšek Plachý se nenechal zahanbit, později zarmoutil Prekopa a Vlkanovu. Když už se schylovalo k remíze, v 88. min. si na roh naskočil Král a hlavičkou rozhodl zápas.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: 1. SK Prostějov - FC Hradec Králové.
Naděje na baráž žije, ale... Už se asi ztratila, říká útočník Prekop

Hradečtí svůj úkol splnili. Vytouženou třetí příčku, zajišťující baráž o postup do nejvyšší soutěže, však okupuje pražská Dukla, která v sobotu dokázala uspět na hřišti brněnské Líšně. Východočeši sice vlivem porážky Žižkova poskočili na čtvrtou příčku, ovšem ztráta právě na Duklu zůstává dvě kola před koncem stále pětibodová.

Hradec Králové - Ústí nad Labem 1:0

Fakta - branka: 88. Král. Rozhodčí: Petřík – Paták, Dobrovolný. ŽK: 1:1 (Jukl - L. Matějka). Poločas: 0:0.
FC Hradec Králové: Vízek – Donát (73. Král), Martinec, Zbrožek, Urma – Jukl (82. Soukeník), J. Rada (50. Firbacher) – Samko (50. Kateřiňák), Vlkanova, Ch. Frýdek (46. Šípek) – Prekop.
FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Hudec, Pimpara, Chodora, Drame – Bassey (89. P. Škoda), Černý (82. M. Bílek), Čičovský (78. Kunc), M. Valenta, Prošek – L. Matějka.