„Fotbal hrajeme proto, abychom hráli zápasy a ne abychom běhali s hodinkami po lese,“ řekl před včerejším jednání grémia Ligové fotbalové asociace sportovní ředitel Jiří Sabou.

Bylo proto jasné, jak bude Hradec hlasovat - pro dohrání sezony. Tak se také stalo, ostatně druhá liga byla velmi jednolitá. Pro pokračování se vyjádřilo patnáctze šestnácti klubů, proti byl pouze Sokolov, jenž je poslední v tabulce a reálně mu hrozí sestup o patro níž.

„Sezonu jsme dohrát chtěli, takže jsem pochopitelně rád, že to tak dopadlo,“ byl Sabou potěšený. „Bylo vidět, že nejsme sami, hlasování bylo ve druhé i první lize dost jednoznačné. Celé grémium bylo konstruktivní. Je vidět, že všem zúčastněným jde o fotbal, což je pozitivní,“ glosoval průběh.

Nyní už se tedy fotbal rozjede definitivně, hráči i trenéři mají jasně dané datum, k němuž směřovat přípravu. Hráči i lidé kolem týmů vědí, že je čeká pořádná šichta. Hradečtí absolvují minimálně třináct duelů za necelé dvě měsíce. Pokud postoupí do baráže o ligu, tak přidají ještě další dva. V tom případě by končili sezonu 18. července.

Poslední střetnutí před přerušením kvůli čínskému viru sehrál Hradec s Líšní, 8. března s ní doma remizoval 1:1. A právě celek z Brna bude nejbližším soupeřem černobílých. V sobotu by ses ním měli utkat ve Svitavách v přípravném utkání. Další zápas by měli hrát v příštím týdnu s divizním Náchodem.

Ilustrační foto
Zpět na hřiště! Svaz navíc připravil pohár

Zavřel: Pro bylo 15 klubů, z toho máme radost

Trénovali, včera dokonce odehráli první přípravný zápas a čekali na finální verdikt. Bude obnovena sezona FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY? Pardubickým přáním bylo, aby se opět začalo hrát. Na včerejším jednání Ligového grémia bylo naplněno.

Zástupci prvoligových i druholigových klubů rozhodli v hlasování o tom, že se obě nejvyšší fotbalové soutěže opět rozjedou. Pardubice jako aktuální lídr druhé ligy by měly do hry vstoupit v týdnu po 25. květnu. Přesná termínová listina bude ještě upřesněna.

„Každopádně chceme, aby soutěž zase odstartovala. Myslím, že bychom měli udělat všichni maximum, aby to bylo možné. Ať už kvůli fanouškům nebo partnerům,“ uvedl již před úterním hlasováním Vít Zavřel, sportovní manažer FK Pardubice. Jeho odhad vyšel, většina klubů F:NL se shodla na dohrání soutěže.

„Patnáct mužstev odsouhlasilo, že chce pokračovat v soutěži, z toho máme radost. Všichni se těšíme, že se vrátíme k fotbalu. Byl jsem překvapený, že i v první lize 13 týmů zvedlo ruku pro dohrání. Dává nám to signál, že se myslí na fotbal, nejen na vlastní klubové zájmy,“ řekl po jednání Zavřel.

Tématem byla i hygienická opatření, která musí kluby dodržovat. „Vznikl manuál hygienických opatření. Podstatné věci byly vysvětleny, proslov hygienika podle mě přispěl k pozitivnímu průběhu jednání,“ poznamenal Zavřel a ještě dodal: „Vše se samozřejmě odvíjí od toho, že se nevrátí další vlna a že týmy nebudou muset jít do karantény.“

Kdy se tedy Pardubice vrátí do hry? „Druhá liga se má hrát v úterý a v sobotu, ale s některými zápasy bude hýbat televize. LFA dolaďuje termínovku s Českou televizí,“ doplnil sportovní manažer.

Přípravné utkání FK Pardubice – FC Sellier & Bellot Vlašim
Další pokrok: Fotbalisté Pardubic vyzvali v přípravě Vlašim

Linhart slavil dvakrát. Bude se bít za kluby F:NL

Přání splněno. Již před startem samotného grémia statutární ředitel MFK Chrudim Tomáš Linhart veřejně nabádal ostatní druholigové šéfy ke startu soutěže.„Věřím, že všechny kluby vezmou rozum do hrsti a kývnou,“ nechal se slyšet. Druholigová mužstva jednotná zůstala – liga pokračuje!

Těsně po skončení Ligového grémia tak na straně Chrudimi panovala spokojenost. „Všichni jsme především rádi, že můžeme hrát. Je to rozumné, musíme dodržovat nastavená opatření,“ popisoval Linhart.

Spokojený chrudimský šéf stál na vítězné straně i hlasování o pozici člena Ligového výboru za druhou ligu. „Budu se bít za kluby F:NL, aby nebyly upozaďovány. Chtěl bych přinést nový elán, vítr a pracovitost,“ tvrdí šéf Chrudimi Tomáš Linhart, který v přímém souboji o jediný hlas porazil generálního manažera hradeckých Votroků Richarda Jukla.

Chrudimské vedení už dopředu naznačilo, že by rádo vpustilo na stadion maximální povolené množství fanoušků, upřednostnilo by permanentkáře. Přesné podmínky se budou nastavovat v nejbližších dnech.

Aktuálně desátý tým tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY stihl zvládnout díky vládním opatření již i první přípravný zápas, v pondělí dopoledne před zavřenými tribunami těsně podlehl ligovým Bohemians 1:2.

Definitivně potvrzený rozpis soutěže ještě není, dle původního rozpisu však Chrudim čekají v úvodních kolech restartu dva zápasy na hřištích soupeřů - v Třinci a na Žižkově. Poprvé doma by se chrudimští fotbalisté měli představit v úterý 2. června od 17 hodin, kdy by v rámci východočeského derby měli hostit konkurenční Hradec Králové.

Z tréninku MFK Chrudim.
Konec fotbalového půstu! Chrudim padla s ligistou