„Náchod měl souběh utkání áčka a béčka, takže jsme měli trochu štěstí v tom, že k nám nepřijeli posíleni o hráče A-týmu,“ pochvaloval si Zdeněk Burdych, asistent trenéra Velkého Poříčí.

Velké Poříčí – Náchod B 1:0
A souboj nejlépe bránících celků se promítl také do obrazu hry. Úvodní čtvrt hodina byla oboustranně hodně opatrná a hra se odvíjela převážně mezi vápny.

Na první výraznější šanci si musela stovka diváků počkat až do 35. minuty, kdy domácí podnikli rychlý protiútok, přihrávka Pařízka do vápna našla připraveného Víta, jenže tomu šel míč na jeho slabší nohu, což se projevilo v nepřesném zakončení. Pět minut před odchodem do kabin přišla další šance domácích. Hubkou zahraný přímý kop vyrazil hostující brankář k domácímu Flaškovi, jenže ten mířil jen do náchodského gólmana. „Náchod v první půli lépe kombinoval, měl i míč častěji na svých kopačkách, ale do šance jsme ho nepustili,“ všiml si Burdych.

V podobném duchu se odvíjel i děj druhého poločasu, kde se na první šanci čekalo až do 78. minuty. To střídající Závoďančík dostal míč na malé vápno, jenže přestřelil náchodskou branku. Rozhodnutí tak přišlo v 84. minutě derby. Pařízek se dostal před obránce hostí, ten ho nesmyslně stáhl a sudí nekompromisně odpískal pokutový kop, který Hurdálek proměnil. Hosté z Náchoda se v závěru snažili o vyrovnání, jenže do žádné šance je pozorně bránící domácí nepustili.

Ilustrační foto
Rozjetou Polici přibrzdil Broumov