Už je tomu několik let, co Jaroměř kopala divizi C. Po sestupu působí stabilně v krajském přeboru a na návrat do čtvrté nejvyšší soutěže to v dohledné době nevypadá. Alespoň ne letos. Na podzim se mužstvo umístilo „až“ na osmém místě tabulky a z tohoto postu vstoupí do jarní části sezony, ve které si bude chtít o nějakou tu příčku polepšit.

„Cílem je napravit nepovedený závěr podzimu a vrátit se do vrchních pater tabulky. Sekundárním cílem je pak zapracování dorostenců a větší zapojení trenéra staršího dorostu Dušana Petráčka v mužské kategorii,“ uvedl kouč jaroměřského A mužstva Miloš Exnar starší.

O tom, jestli se jeho svěřencům bude dařit více než v první polovině sezony, ukáže až samotný průběh jarní části. Na ni se Jaroměřští v zimě snažili co nejlépe nachystat.

„Příprava probíhala společně se starším dorostem včetně zapojení jeho realizačního týmu. Kombinovali jsme velkou umělou trávu v Novém Městě nad Metují s kondičními a silovými tréninky v Jaroměři. Ve srovnání s minulými roky jsme se výrazně více zaměřili na fyzickou stránku. Pevně věříme, že to je správná cesta včetně začlenění vybraných dorostenců do přátelských utkání,“ poznamenal trenér Exnar.

Na první soutěžní duel si ovšem hráči Jaroměře ještě počkají, neboť víkendový startovní zápas na půdě čtvrtých Libčan byl odložen na 8. května. Jarní premiéru v krajském přeboru by tak měli absolvovat o týden později, v neděli 17. března od 15 hodin doma proti předposlednímu Jičínu.

FK JAROMĚŘ (8. místo, 22 body)

SOUPISKA – brankáři: Lukáš Červenka (2001), Oleh Prochyra (1997). Obránci: Jiří Podolník (1989), Aleš Pohořálek (1999), Adam Horák (1995), Jiří Kudrnáč (2003), Martin Sekyra (2004), Jakub Bajer (1999). Záložníci: Daniel Votrubec (1999), Radek Gorol (1984), Jan Prokš (1998), Matěj Exnar (1993), Jan Bano (1998), Šimon Rind (2003), Daniel Valášek (1998). Útočníci: Zdeněk Kocourek (1999), Miloš Exnar mladší (1999), Ondřej Častvaj (1998).
REALIZAČNÍ TÝM – trenér: Miloš Exnar starší. Asistenti: Radek Gorol, Daniel Votrubec. Vedoucí mužstva: Evžen Zvolánek. Kondiční trenér: Jiří Souček. Zdravotnice: Michaela Zvolánková.
ZMĚNY V KÁDRU – odchody: žádné. Příchody: žádné.


Načítám tabulku ...