Opatření v boji s koronavirem se pomalu začínají uvolňovat. A právě 11. květen bude pro většinu fotbalových družstev klíčový. Ode dneška mají totiž fotbalové kluby v regionu příležitost vrátit se ke společnému tréninkovému procesu. Díky částečnému uvolnění vládních opatření se fotbalisté mohou vrátit na trávník, byť nadále s určitými omezeními a také při dodržování nezbytných hygienických náležitostí. Mimo jiné stále nesmějí využívat prostory kabin, sprchy a k dispozici musí být dezinfekce.

Mistrovské soutěže jsou pro tuto sezonu minulostí, protože po rozhodnutí svazu, byly všechny amatérské soutěže zrušeny a výsledky anulovány. Lze však předpokládat, že většina krajských a okresních klubů využije druhé poloviny května a června k odehraní několika přípravných utkání, aby alespoň částečně nahradilo ztracené herní vytížení.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - MFK Chrudim.
Chceme hrát, shodují se východočeští rivalové

Tady podává pomocnou ruku i krajský fotbalový svaz. Ten uspořádá neoficální pohárovou soutěž pro kategorie mužů a dorostenců. Jednotlivé týmy se do soutěže s názvem LETNÍ AGRO CS POHÁR KFS mohou přihlašovat dobrovolně. Začít by se mělo o posledním květnovém víkendu a končit na konci června. Kluby by v poháru měly být rozděleny do skupin po čtyřech. Po ukončení skupiny bude v rámci regionální zóny pohár pokračovat play off. Z toho vyjde i následný vítěz soutěže. Závazné přihlášky musejí kluby podávat nejpozději do 18. května.

Hráči se těší na hřiště

Téměř dva měsíce bez fotbalu, taková je realita v koronavirovém období. Většina hráčů už se proto přirozeně těší na společné tréninky, které už by měly být v klasickém režimu.

„My všichni co hrajeme fotbal, tak nám v tomhle období samozřejmě hodně chyběl, jsem rád, že se k němu budeme moci vrátit,“ uvedl hráč Kopidlna Tomáš Klaban.

Na návrat se těší i ostatní hráči z regionu. „Těším se až začneme. Individuální příprava byla celkem v pohodě, ale společný trénink se spoluhráči na hřišti, to je úplně něco jiného. Už se nemůžu dočkat,“ přikyvuje hráč Chlumce Jan Labík.

Ladislav Steklý (SK Převýšov).
Předání Cen dr. Václava Jíry za rok 2019 bylo odloženo