Teprve devatenáctiletý brankář naskočil na podzim zatím do třinácti mačů a jeho tým se pyšní nejmenším počtem inkasovaných gólů. V Polici se navíc může talentovaný fotbalista, který v mládeži působil v FC Hradec Králové, učit od toho nejpovolanějšího. Zatím druhý tým soutěže (pouze o skóre) totiž vede zkušený Libor Vacho, jenž v brance už něco zažil.

Zápas mezi Kopidlnem a Dolní Kalnou přilákal na konci podzimu téměř 300 diváků.
ANKETA DENÍKU: Vyberte nejlepšího hráče podzimu áčkové skupiny I. B třídy

„Trenér Vacho toho má opravdu hodně za sebou a jeho zkušenosti a rady jsou pro mě velmi důležité. Díky jeho podpoře jsem se velmi rychle adaptoval v dospělém fotbale. Často spolu diskutujeme o jednotlivých situacích a také se o mě zajímá, jak se cítím před jednotlivými zápasy, což pro mě hodně znamená,“ říká v rozhovoru Deníku Vlk.

Pavle, o víkendu jste vychytal cennou nulu na hřišti exdivizního Náchoda a duel skončil bezbrankovou remízou, jak jste ho viděl?
Zápas byl velmi těžký, jelikož Náchod byl skvěle připravený a dobře si uvědomoval naše silné stránky, a ty se snažil eliminovat. Přesto jsme se do pár šancí dostali, akorát jich nebylo tolik, jako v ostatních duelech. My je bohužel nedokázali proměnit. V závěru zápasu bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát, nicméně ani jedna obrana neudělala chybu, takže derby nepoznalo vítěze.

Měl jste v utkání hodně práce?
Musím pochválit kluky z obrany, že domácí do vyložené šance nepustili, a tak jsem moc práce neměl.

Berete bod, nebo je to pro vás ztráta?
Do Náchoda jsme přijeli pro tři body, avšak podíváme-li se na vývoj zápasu, je dělba bodů spravedlivá.

O týden dříve jste doma porazili v souboji o první místo Solnici, nejlepší zápas podzimu?
V domácím zápase proti Solnici byla skvělá divácká kulisa, která nás vyhecovala k nejlepšímu podzimnímu vystoupení. Oba týmy se snažily o ofenzivní fotbal a hrálo se nahoru dolů, což se divákům muselo líbit. Vzhledem k tomu, že utkání bylo plné emocí, jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli.

Gólman Spartaku Police nad Metují Pavel Vlk.Gólman Spartaku Police nad Metují Pavel Vlk.Zdroj: Miroslav Holub

Jste o skóre na druhém místě, jak zatím podzim hodnotíte?
Před sezonou přišly nové posily, které mají zásadní vliv na naše lichotivé postavení v tabulce. Mrzí mě zbytečné ztráty. Věřím, že bodů mohlo být i více, přesto jsem rád, že jsme ve hře o postup.

V útoku exceluje především Damani Camara, který nasázel už dvacet branek, co říct k jeho výkonům?
Damani je velmi přínosným hráčem, kterému to na podzim padalo, a tak doufám, že ho střelecké štěstí bude provázet i v jarní části.

Kromě prvního zápasu jste odchytal zatím vše. Ve svých statistikách máte čtyři nuly a pouze 14 inkasovaných branek ve 13 duelech, spokojenost?
Ano, jsem spokojený a moc si vážím toho, že mám důvěru trenéra a mohu v mém věku chytat takřka každý zápas. Zápasovou vytíženost potřebuji, abych se mohl stále zlepšovat. Statistiky jsou příjemné, ale je to zásluha celého týmu, který skvěle pracuje v defenzivě.

Jan Kypr se raduje ze vstřelené branky do sítě Stěžer.
Letos je to boj o každý bod, soutěž je o dva levely výš než loni, myslí si Kypr

Vy jste do Police přišel loni z Hradce, kde jste působil v mládeži, proč právě Spartak?
Dostal jsem informaci, že právě Spartak shání gólmana. Po dohodě s trenérem Liborem Vachem jsem v zimě začal přípravu a jelikož jsem do týmu okamžitě zapadl, nabídku jsem rád přijal.

Nebyl ve hře Náchod?
V Náchodě jsem s fotbalem začínal a bylo by logické se vrátit, ovšem na tomto postu byl velký přetlak, tudíž mi to nedávalo smysl.

Uvidíme vás v krajském přeboru i na jaře?
Věřím, že ano, jelikož jsem ve Spartaku velmi spokojený.

Je vám teprve 19 let, jaké jsou vaše fotbalové ambice?
Určitě bych v budoucnu chtěl chytat vyšší soutěž, nicméně se teď soustředím na Spartak, se kterým můžeme dosáhnout historického úspěchu, a to jak v krajském přeboru, tak i v Poháru hejtmana.

Zbývá odehrát poslední podzimní kolo, vy se představíte v Dobrušce, co od zápasu očekáváte?
Výsledky Dobrušky jsou jak na houpačce, čili je těžké předvídat, jak se zápas bude vyvíjet. Každopádně se jim zápasy proti týmům z čela tabulky vydařily a vždy favorita řádně potrápili. V dobrušském dresu nastoupí i spousta mladých hráčů, se kterými jsem hrál v mládežnických týmech, takže před zápasem určitě dojde ke špičkování. Přesto jedeme do Dobrušky vyhrát a doufám, že nakonec budeme podzimními půlmistry.

Nejde se nezeptat na fanoušky Police, kteří jsou fantastičtí. Jak jejich podporu vnímáte? A uměl jste si představit, že něco podobného zažijete v krajském přeboru?
Fanoušci Spartaku jsou úžasní a prakticky se stali naším dvanáctým hráčem. Je fantastické, jakou dokážou udělat atmosféru v krajském přeboru, což nám mohou závidět i týmy z vyšších soutěží.

Už jste se byl podívat na novém hradeckém stadionu?
Ještě jsem se na stadion nedostal, což mě docela mrzí, nyní jezdím spíše na Letnou. (usmívá se) Jelikož studuji v Hradci, okolo Malšovické arény často jezdím a myslím, že se vytoužený stadion povedl. Mým snem je si tu jednou zahrát.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...