Fotbalový krajský přebor Královéhradeckého kraje má za sebou pět odehraných kol. Komu se povedl rozjezd sezony a komu naopak ne? Deník přináší zhodnocení po úvodní šestině soutěžního ročníku 2018/2019.

Favorit válí

I vzhledem k posílenému nabitému kádru byli fotbalisté Libčan před sezonou pasováni na velkého favorita. A jak se zdá, od úvodu nenechali nikoho na pochybách a jdou si tvrdě za svým cílem, kterým je titul krajského přeborníka. Pět zápasů, plný počet 15 bodů a skóre 17:2. To je dosavadní bilance ambiciózního lídra. Kdo ho jako první obere?

Překvapení

Třebeš je zatím druhá, prohrála pouze sousedskou bitvu 3. kola ve Vysoké. Mladý tým s dobrou trénovaností má skalp Nového Bydžova a zaskvěl se i teď o víkendu hladkou výhrou na trávníku do té doby stoprocentního Vrchlabí.

Právě krkonošský celek je druhým překvapením. Úvodní čtyři utkání vyhrál, nevyšel mu až víkendový duel s hradeckým týmem. Vrchlabští se navíc po druhém kole museli vypořádat s nečekanou a bolestivou ztrátou záložníka Tomáše Valeše, který si vzal život!

Od koho se čekalo víc

Na třinácté příčce se příliš nepočítalo s Chlumcem, který býval poslední dobou ve středu tabulky či v její horní polovině. V prvních třech duelech vyšli svěřenci kouče Firbachera naprázdno, pak ale zabrali. Nejprve doma porazili Slavii Hradec 3:2 a naposledy uspěli po penaltovém rozstřelu na horké půdě Lázní Bělohrad.

Předposlední místo, tři body a především jen tři vstřelené branky. To je vizitka Hořic. S tímto týmem, který je z větší části delší dobu pohromadě, Deník počítal o několik příček výš. Ale ještě není všem dnům konec, na Gothardu se může zablýskat na lepší časy.

Venkovní mizérie

Na první bodový zisk i na první domácí duel čekají fotbalisté Rychnova nad Kněžnou. Spartak zatím hraje kvůli rekonstrukci na stadionu jenom venku, první domácí utkání má plánované až v 7. kole. Kdy zastaví výsledkovou krizi?