Kluby nemají téměř jinou možnost než hrát bez diváků. Utkání bez diváků by se mělo hrát i v Náchodě, který v sobotu od 14.30 bude v divizi hostit Nymburk. „Situaci sledujeme, ale je to asi jediná možnost. Samozřejmě nás to kvůli fanouškům mrzí, ale zdraví je nejdůležitější. Jinak jsme připravení dodržet původní termíny zápasů,“ uvedl trenér Náchoda Ondřej Nejman.

Stejně situaci řeší i Kostelec nad Orlicí

Na vzniklou situaci reagoval i kostelecký oddíl, který měl své ,,domácí“ utkání v krajském přeboru proti Polici nad Metují odehrát na umělé trávě v Dobrušce. To se nakonec taktéž odehraje bez diváků. „Nedělní utkání krajského přeboru mužů na umělce v Dobrušce se po dohodě s vedením hostujícího mužstva odehraje bez diváků. Do sportovního areálu budou vpuštěni pouze hráči, realizační týmy, rozhodčí a pořadatelé. Doporučujeme fanouškům obou mužstev na utkání necestovat, bohužel nebudou z bezpečnostních důvodů vpuštěni do areálu. Děkujeme za pochopení,“ stojí v prohlášení kosteleckého klubu.

„Z bezpečnostních důvodů jsme se rozhodli na stadion nepustit žádné fanoušky. Hráči, rozhodčí a realizační tým, to tvoří dohromady okolo 65 lidí, tudíž by nebylo férové pustit na stadion pouze 30 diváků a ostatní poslat domů,“ řekl manažer Kostelce nad Orlicí David Holman a dodal: „situace je vážná všude ve světě, někde se soutěže ani nehrají, tudíž respektujeme vydaná rozhodnutí. Pokuty jsou nekompromisní a riskovat se nevyplácí. Mrzí nás všechny, že se bude hrát bez diváků, ale věříme, že toto opatření nebude dlouho trvat a celá situace se zlepší.“

Jejich rozhodnutí schválilo i vedení Královehradeckého krajského fotbalového svazu. „Vedení KFS nám oznámilo, že je to dobrý krok, který schvalují. Co mám informaci, tak stejnou cestou v tomto kole půjdou i jiné týmy,“ dodal na závěr Holman.

Dá se tak očekávat, že takto budou jednat téměř všechny týmy ve všech soutěžích na Královéhradecku.