Fotbalisté Jičína mají po víkendu v krajském přeboru 14 bodů. Zajímavostí je, že o devět z nich se prakticky sám zasloužil Jakub Lánský. Devětadvacetiletý hráč totiž svými důležitými góly rozhodl hned tři domácí zápasy.

Ve třetím kole celku z města pohádek brankou v 67. minutě zajistil nejtěsnější možné vítězství 1:0 s Černilovem.

V sedmém kole zase proměnil dva pokutové kopy (v 78. a 80. minutě) proti silnému Červenému Kostelci, což znamenalo cennou výhru Jičínských v poměru 2:1.

A v posledním hraném (8.) dějství o uplynulém víkendu vsítil v 60. minutě klíčový gól v prestižním okresním derby s Hořicemi, díky čemuž mohli domácí slavit další tříbodový zisk za vítězství 1:0.

Bohužel Lánský toto utkání nedohrál, neboť o jedenáct minut později inkasoval svoji druhou žlutou kartu v zápase a tudíž následovala i červená.

Střelecké dostihy Otradovský versus Wojcik

Kdo pozorně sleduje I. B třídu skupiny A, tak určitě ví, že ozdobou probíhajícího ročníku 2021/2022 je také střelecký minisouboj dvou elitních kanonýrů. V čele pořadí této dovednostní soutěže jsou dva borci, kteří už nastříleli shodně čtrnáct branek. Jedná se o Martina Otradovského z béčka Dvora Králové a Daniela Wojcika ze Staré Paky.

O něco lepší střeleckou fazonou disponuje Otradovský, který na čtrnáct tref potřeboval pouze pět zápasů (ve třech nenastoupil). O víkendu dvěma góly zajistil vítězství vedoucího celku tabulky (2:1) nad rezervou Vrchlabí, Wojcik zase pomohl svému týmu jednou trefou hladce porazit Kopidlno (5:1).

První ztrátu Třebše B ná na svědomí nováček

Druhá „grupa“ I. B třídy měla na programu magnet dvou vedoucích celků. Sympaticky se prezentující nováček ze Stěžer hostil zálohu Třebše, která se pyšnila stoprocentní úspěšností. Jenže to už neplatí, neboť domácí fotbalisté se postarali o první ztrátu celku z krajské metropole (2:2, na pen. 5:4). Sousedskému derby přihlížela pěkná návštěva (300).