„Už tradičně míváme velmi dobrou zimní přípravu, máme k dispozici hřiště s umělou trávou, takže opět vsadíme na kvalitní přípravu,“ říká optimisticky Jiří Hejcman, vedoucí mužstva.

Co vám jako nováčkovi soutěže první polovina sezóny ukázala. Překvapila vás něčím I. B třída?
Předně jsme si mysleli, že po podzimu na tom budeme lépe. Jak nám bylo řečeno těmi, kteří v I. B třídě působí, či působili, tak s polovinou mančaftů se dá hrát, a to se nám potvrdilo. Možná to bylo dokonce i s více než polovinou mančaftů, jenže jsme bohužel neproměňovali šance, což nás hodně sráželo.

Ještě navážu na předchozí otázku. Které týmy byly tedy výkonnostně odskočené?
Z našeho pohledu byly hodně dobré Třebechovice, i když jsme to u nich rozehráli docela dobře. Vůbec špatné nebyly ani Malšovice a hlavně fyzicky nás převyšovaly Kosičky.

A co první Opočno?
Tam to bylo ještě tři minuty před koncem 2:2 a pak přišlo nešťastné podklouznutí jednoho našeho hráče, a domácí to potrestali.

Do sezóny jste šli s cílem pohybovat se ve středu tabulky. K tomu vám ale v polovině chybí deset bodů. Kde jste je poztráceli?
Hlavně v Přepychách, kde jsme hráli prakticky celý zápas na jednu branku. Oni nám dvakrát utekli a dali dva góly. My jsme tam trefili tyč a neskutečně jim zachytal brankář. To byl zápas, který jsme měli jasně vyhrát. V několika dalších už to bylo většinou o jediném gólu a chybách, kterých jsme bohužel udělali více, nebo je spíš soupeř dokázal na rozdíl od nás potrestat.

Kromě střílení branek byl u vás problém i s inkasováním gólů. Čím to bylo zapříčiněno?
Prakticky během celého podzimu jsme měli problémy s obranou, přesněji řečeno, se zraněními obránců. Obrannou řadu jsme tak museli doplňovat záložníky a sestavu jsme často lepili, jak se dalo. Určitě by nám hodně pomohl i Polák, kterého máme kvůli práci k dispozici jen při domácích zápasech. On je taková motorová myš. Věřím, že při venkovních zápasech by dělal soupeřům velké problémy.

Co budete muset pro jarní část udělat jinak, abyste se dostali ze sestupových vod?
Především potřebujeme mít zdravé hráče. Už tradičně míváme velmi dobrou zimní přípravu, máme k dispozici hřiště s umělou trávou, takže opět vsadíme na kvalitní přípravu. Už jednou se nám v okresním přeboru stalo, že jsme byli po podzimu na padáka a na jaře jsme pak udělali jednatřicet bodů, takže i nyní věříme, že se do té poloviny tabulky nakonec posuneme.

Fotbalisté Broumova (v modrých dresech) vyhráli před týdnem okresní derby v Novém Městě nad Metují a body potvrdili o tomto víkendu domácím vítězstvím nad Kunčicemi.
S házenkářským blokem si Poličtí nevěděli rady