Důležitější pro Flígra však je fakt, že jeho branky pomáhají týmu k dobrým výsledkům. Po několika letech, kdy se novoměstský oddíl pohyboval spíše v dolní polovině tabulky má letos nakročeno k lepším výsledkům, když ve čtyřech kolech získal devět bodů a zatím mu patří páté místo.

V posledním odehraném kole jste přehráli Nepolisy 5:1, vy jste nasázel hattrick, jak jste zápas viděl?
Zápas byl zprvu vyrovnaný, ale postupně se hra začala ubírat směrem k soupeřově brance a bylo jen na nás, kdy dokážeme využít naše šance. Zlomilo se to po našem třetím gólu a odskočením o dvě branky. Jen kvůli naší neschopnosti jsme nepřidali v druhém poločase více gólů.

Co vaše góly, můžete je popsat?
U prvních dvou jsem byl vždy tam, kde jsem měl být a doklepával jsem do poloprázdné branky. Třetí gól jsem vstřelil po úniku z poloviny hřiště podél brankáře.

Na svém kontě máte po čtyřech odehraných kolech šest branek, s tím musí panovat spokojenost?
Spokojenost panuje, ale kdyby jich bylo deset, šance na to určitě byly, byl bych spokojenější.

S Pavlem Drozdem z hradecké Lokomotivy se dělíte o první místo v tabulce střelců, máte ambici se letos o nejlepšího střelce soutěže porvat?
Tabulka střelců pro mě zas tak důležitá není, hlavně aby moje přesné zásahy pomáhaly k zisku bodů.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle, myslíte i na víc než na I. A třídu?
Pro mě je teď prioritou dodělat školu, a tato soutěž se s tím dá zatím skloubit.

Nové Město zažívá povedený vstup do soutěže, prohráli jste pouze jednou, ve zbylých zápasech jste jasně dominovali, kde byste chtěli být po 30. kole?
Chtěli by jsme hrát v horní polovině tabulky. A udržet si alespoň podobnou výkonnost jako máme doposud.

Jediná dosavadní prohra přišla se Solnicí, která ještě neprohrála, je podle vás hlavním kandidátem na postup? Případně kdo jiný má podle vás být na to v čele soutěže?
Myslím si, že by Solnice v tomhle roce asi měla uspět. Trochu jsem měl v mysli i Týniště, ale výsledek 0:5 se Solnicí hovoří jasně.

V příštím kole hostíte rezervu Trutnova. Nevyzpytatelný soupeř?
Vůbec netuším, co bych od nich měl čekat. Většina jejich zápasů skončila dost vyrovnaně. Ať už jejich vítězstvím, či porážkou.

V minulé sezoně jste působil v Dobrušce, proč jste se rozhodl pro návrat do Nového Města?
Přes týden jsem v Olomouci, bez trénování už se krajský přebor hraje těžko. Neříkám, že I. A třída lze hrát bez trénovaní, ale není to tak běžecky náročná soutěž jako přebor.

Má současný tým na to, aby bojoval o krajský přebor?
Nevím jestli v této sezoně, ale v příštích ročnících se o to určitě chceme pokusit.

Kdo podle vás letos vyhraje titul v první lize?Šikovný útočník v minulé sezoně působil v Dobrušce, kvůli škole se však vrátil zpět do Nového MěstaŠikovný útočník v minulé sezoně působil v Dobrušce, kvůli škole se však vrátil zpět do Nového MěstaZdroj: archív hráče
Letos bych řekl, že to bude mezi Plzní, Spartou a Slavií mnohem vyrovnanější než v předchozích sezonách. Titul však obhájí podle mě Slavia, Sparta bude v závěsu a Plzeň skončí třetí.