Souboj druhého s třetím se hrál v Olšině. A šlo opravdu o hodně. Oba týmy totiž na vedoucí Solnicí koukají s pořádným odstupem, proto už bojují "pouze" o druhé postupové místo. Po víkendovém mači k němu má blíže Týniště, které Českou Skalici porazilo 1:0 a odskočilo do pětibodového trháku. Skalice má však zápas k dobru.

SK Týniště nad Orlicí – SK Česká Skalice 1:0 (1:0).
Branka: 39. Kadavý. Rozhodčí: Fryš – Šob, Hanuš. ŽK: 1:1. Diváci: 200.

I přes velmi chladné počasí si na tahák kola našlo cestu 200 diváků, kteří viděli hodně zajímavý duel. Herní převahu měl sice domácí tým, ale gólmana Šťastného překonal pouze jednou. I to stačilo. Ve 39. minutě totiž o výsledku zápasu rozhodl Martin Kadavý, který po standardní situaci rozjásal přesnou hlavičkou domácí publikum. Další branky se diváci nedočkali, tři veledůležité body tak zůstaly v Týništi.

„V Olšině se hrál klíčový zápas jarní sezony. Prakticky celé utkání se odehrálo za stálé převahy domácího celku. Hosté však byli na útočný styl domácích velmi dobře připraveni a mnoho jim nedovolili. O výsledku tak rozhodla jediná standardní situace a hlavička Kadavého,“ zhodnotil sekretář Týniště nad Orlicí Jan Štajer.

Na druhé straně těsná prohra mrzela. „Zápas o druhou příčku jsme nezvládli, ale tento výsledek je obrazem dění na hřišti. Domácím gratulujeme k výhře,“ stručně popsal vedoucí mužstva České Skalice Marek Vik.

Lídr řádil v Sobotce

Znovu nenechali nikoho na pochybách, že v letošním ročníku I. A třídy nemají konkurenci. Fotbalisté Solnice zajížděli na hřiště do daleké Sobotky. Ani dlouhá cesta svěřencům trenéra Pavla Potužníka nevadila. Lídr dominoval v utkání od samého začátku. Po devíti minutách vedl už 2:0. Do poločasu přidal další dvě branky a bylo rozhodnuto. Konečné skóre? 7:0 pro Solnici. Hattrickem se blýskl kanonýr Luboš Pavlíček.

SK Sobotka - SK Solnice 0:7 (0:4).
Branky: 3. Lebeda, 9., 25., 82. Pavlíček, 32. Ptáček, 69. Motl, 86. Kořínek. Rozhodčí: Šiling - Nývlt, Prinz. Bez karet. Diváci: 70.

Hostující trenér mohl být s výkonem svého týmu maximálně spokojen. „V desáté minutě jsme vedli 2:0 a bylo po zápase. Domácí velký odpor nekladli. Ve druhém poločase jsme dali šanci všem hráčům z lavičky. Velmi dobře zahrál mladíček Barták,“ potěšilo Potužníka. Jeho tým má v čele soutěže náskok jedenácti bodů.

Další výsledky

AM Gnol I. A třída - 20. KOLO: Nový Hradec Králové – Lázně Bělohrad 2:0 (1:0). Branky: Kolínek, Janča. Loko Hradec Králové – Roudnice 0:3 (0:1). Branky: Vladeka z pen., Vítek, Pejchal z pen. Nepolisy – Kunčice 0:2 (0:1). Branky: vlastní (Masák), D. Novák. Broumov – Třebechovice pod Orebem 3:1 (1:1). Branky: M. Gago, Wilke, Soumar – Jan Krejcar. Trutnov B – Nové Město nad Metují 2:2 (1:2), penalty 4:3. Branky: Kalhous z pen., Jirousek – Flígr, Jelen.