Fotbal gentlemanů jako by nabídlo osmifinále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. Vždyť považte sami, v sedmi středečních duelech rozhodčí rozdali pouhopouhých 5 žlutých karet, hned čtyři zápasy se obešly bez jediného napomenutí.

Jaroměř – Libčany 2:5 (0:2)

Kdo v Jaroměři nestihl začátek utkání, přišel o úvodní gól, který už po necelých dvou minutách vstřelil hostující Kuneš. V poli byla hra poté vyrovnaná, jednoznačně nebezpečnější a po gólech hladovější ale byli hosté, kteří jednu další branku přidali do přestávky, další dvě po pauze. Domácí se střelecky prosadili až za rozhodnutého stavu.

„Dnes se nám nedařila kombinace, zkazili jsme příliš mnoho jednoduchých míčů. Soupeř vyhrál zaslouženě, my jsme v závěru alespoň opticky korigovali výsledek,“ zhodnotil výsledek trenér poražených Miloš Exnar.

Fakta – branky: 68. Votrubec, 76. M. Petráček – 2. R. Kuneš, 30. Mokrý, 54. Krejčík, 65. M. Mařas, 67. M. Hofman. Rozhodčí: R. Nývlt. Hráno bez karet. Diváci: 120.

Černilov – Kostelec nad Orlicí 1:2 (0:0)

Hosté do Černilova dorazili v dobré náladě, když o víkendu suverénně zvládli pikantní souboj s Červeným Kostelcem. Formu dokázali potvrdit i v pohárovém utkání. Přitom na gól diváci čekali dlouhých 73 minut. Až poté proměnil penaltu hostující Vilímek a hned za dalších šest minut na 0:2 zvyšoval Dostálek. Domácí duel zdramatizovali v 89. minutě, na víc než čestný úspěch to ale nestačilo.

Fakta – branky: 89. Šmied – 73. Vilímek z pen., 79. R. Dostálek. Rozhodčí: A. Trejbal. Hráno bez karet. Diváci: 57.

Nový Bydžov – Slavia Hradec Králové 0:0, penalty 3:4

Největším šlágrem osmifinálového programu poháru byl souboj vedoucího celku tabulky krajského přeboru s aktuálně druhou hradeckou Slavií. Ač by si toto měření sil zasloužilo střelecké hody, skončil zápas bezbrankovou remízou a rozhodnutí si oba soupeři nechali až na penaltový rozstřel. V něm prokázali pevnější nervy sešívaní, na které v dalším kole čeká další těžký soupeř – Police nad Metují.

Fakta – rozhodčí: L. Tryzna. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Dvojice pro jarní čtvrtfinále (o tom, kdo bude hrát doma, teprve rozhodne STK KFS)

Česká Skalice – Libčany
Vrchlabí – N. Paka/Č. Kostelec
Police n. M. – Slavia HK
Kostelec n. O – Vysoká n. L.

Vysoká nad Labem – Rychnov nad Kněžnou 1:1 (0:0), penalty 4:3

Také souboj ve Vysoké nad Labem musel rozhodnout penaltový rozstřel. Na gól rychnovského Tomáše Zemánka z 57. minuty totiž o pět minut později odpovídal z pokutového kopu velezkušený Bělka. Více branek už se hrstka diváků nedočkala a penaltová loterie přála více domácím.

Fakta – branky: 62. Bělka z pen. - 57. T. Zemánek. Rozhodčí: Nymsa. Hráno bez karet. Diváci: 50.

Vrchlabí – Jičín 3:1 (1:1)

Ve Vrchlabí se trochu kuriózně potkali dva soupeři, kteří spolu hráli mistrovský duel v neděli. Tehdy vyhrálo domácí Vrchlabí 3:1 a naprosto stejným výsledkem duel dopadl i v poháru. Tentokrát Vrchlabští o vítězství rozhodli dvěma slepenými góly krátce po vypršení hodiny hry. „Dnes musím mužstvo pochválit za lepší a bojovnější výkon než jaký hráči předvedli v nedělním mistrovském utkání. Příležitost ve druhém poločase dostali hráči dorostu i B mužstva a určitě nezklamali. Dík patří Oldovi Velichovi za dobrou organizaci obranné činnosti mužstva,“ nešetřil chválou kouč poražených Zbyněk Houška.

Fakta – branky: 11. Žďárský, 64. Dominik Zdržálek, 66. E. Chleborád – 44. Saidl. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 0:1. Diváci: 117.

Kobylice – Česká Skalice 0:3 (0:1)

Rozdíl dvou tříd se měl projevit v souboji účastníka I. B třídy a krajského přeboru. Hosté také roli favorita potvrdili, ale jak uznal vedoucí jejich mužstva Marek Vik, přispěly k tomu i okolnosti z průběhu utkání. „Z Kobylic vezeme postup do čtvrtfinále a o to nám dnes šlo. Ale smekám před domácím Spartakem. Zhruba ve třetí minutě musel odstoupit jejich gólman pro zranění a byl střídán náhradním brankářem, který mimochodem zachytal skvěle! Druhý poločas domácí dohrávali o desíti pro zranění dalšího hráče, přesto našemu tlaku odolávali houževnatě. Oběma zraněným přejeme brzké uzdravení.“

Fakta – branky: 30. a 76. Pípek, 47. P. Sedláček. Rozhodčí: P. Soukup. Hráno bez karet. Diváci: 50.

Třebeš – Police nad Metují 1:1 (1:0), penalty 3:5

Také na hřišti Třebše se potkali dva účastníci oblastního přeboru a duel přinesl nerozhodný výsledek, po němž následoval penaltový rozstřel. Úspěšnější v něm byli hosté, kteří se tak mohou těšit na jarní čtvrtfinále. „Jak se říká, do třetice všeho dobrého. Stejný soupeř po tři roky, třetí postup. Ačkoliv utkání mohlo být z obou stran rozhodnuto již dříve, jsme rádi za zvládnutý rozstřel a postup do dalšího kola,“ těšil výsledek zápasu předsedu polického klubu Karla Klimeše.

Vedoucí domácího mužstva Vlastimil Krykorka hodnotil slovy: „Dnešní utkání jsme stejně jako hosté absolvovali v kombinované sestavě. Hrál se solidní fotbal bez zákeřných zákroků. Zápas, jak je letos tradicí, skončil opět nerozhodně. Na penalty tentokrát zvítězili hosté, kterým blahopřejeme k postupu.“

Fakta – branky: 23. M. Franta – 48. Dos Santos De Paula. Rozhodčí: M. Martínek. ŽK: 2:0. Diváci: 210.

V osmifinále zbývá odehrát: Nová Paka – Červený Kostelec (středa 15. září, 17.00).