Loni Police skončila v přeboru desátá, ale už před aktuálním soutěžním ročníkem bylo zřejmé, že tentokrát bude klub cílit mnohem výš. Kádr doznal řady změn, přišli hráči, kteří už ve fotbale něco dokázali a co je hlavní, vedení oddílu trefilo doslova jackpot angažováním Damaniho Camary

KANONÝR PŘEBORU - Damani Camara v dresu Police nad Metují (v bílém).
Kraj ohromil zabiják Camara. Je rozdílový, říkají o něm. Kde bude hrát na jaře?

Američan původem z Guiney úvodní dva duely sezony ještě nehrál a možná i proto jeho budoucí tým ztratil čtyři body v remízových soubojích s Rychnovem nad Kněžnou a Červeným Kostelcem. Premiéru dnes čerstvě osmadvacetiletý borec zažil na hřišti Třebše a hned se podílel gólem na vítězství 5:1.

Damani CamaraDamani CamaraZdroj: Miroslav HolubOd té doby pálil přesně takřka v každém utkání a na konci podzimu se zastavil na dvaceti (!) vstřelených gólech. „Mám vysoké ambice a doufám, že se jednoho dne dostanu do nejvyšší ligy v Česku nebo ve Španělsku,“ pronesl ambiciózní borec nedávno v rozhovoru pro Náchodský deník.

Jisté je jedno. Pokud to Camarovi bude na jaře pálit minimálně podobně jako na podzim, těžko mu budou obrany soupeřů čelit. Ke všemu další ofenzivní hrozbou je v Polici Jakub Matějka pendlující mezi rolemi kvalitního hráče a výborného rozhodčího, nebo další produktivní plejeři ze zahraničí.

V Polici nad Metují se ambicemi před druhou polovinou sezony nikdo netají, ačkoliv konkurence v zimě nespala a především Náchod vypadá - co se snahy o návrat do divize týče - velmi zajímavě.

Nejtěžší podzimní porážku zaznamenali fotbalisté Náchoda na hřišti Solnice. Výsledek 3:0 vlastně určil sezonního půlmistra. Na jaře dostane Náchod možnost odvety.
PŘED STARTEM JARA: Náchod posílili hráči ze zahraničí a cílí na návrat do divize

„Na jaře chceme hrát pohledný náročný fotbal a pokusit se získat alespoň jeden pohár,“ prozradil do přílohy FOTBALOVÝ DENÍK trenér Libor Vacho. Tomu bude oproti podzimu v kádru chybět pětigólový Jeffery Minah a do Teplic nad Metují přestoupivší Tomáš Mucha. Nováčky jsou naopak Brayden Durbin z Ohia a Oskar Fotr, jenž na podzim působil v třetiligové Hostouni.

Čtvrtfinále Poháru hejtmana – středa 17. dubna, 17.00: 
Dobruška – Police nad Metují
Kostelec nad Orlicí – Solnice
Železnice – Jaroměř
Jičín – Libčany

Jarní jízdu Poličtí odstartují už tuto sobotu na půdě Rychnova nad Kněžnou, poté je čekají dva domácí souboje s Červeným Kostelcem a Třebší.

SPARTAK POLICE NAD METUJÍ (2. místo, 32 bodů)

Soupiska – brankáři: Libor Vacho (1982), Pavel Vlk (2004). Obránci: Miroslav Routek (1996), Patrik Gilian (1996), Ivan Lehkobyt (2004), Michael Moravec (1994), Filip Kalaš (2002). Záložníci: Josef Klapkovský (1992), Ondřej Spišák (2002), Serhii Makarenko (2003), Ondřej Havrda (1986), Pavel Franc (2002), Jakub Matějka (1995), Pavlo Topolnytskyi (2004), Brayden Durbin (2000). Útočníci: Damani Camara (1996), Oskar Fotr (1996).

Realizační tým – trenér: Libor Vacho. Asistent: Michal Bořek. Vedoucí mužstva: Milan Hejnyš. Zdravotník: Aleš Hlávka.

Změny v kádru – odchody: Tomáš Mucha (Teplice n. M.), Jeffrey Minah (USA). Příchody: Durbin (Onion State-Ohio), v jednání Fotr (Hostouň).

Dvorští fotbalisté do sezony vstoupili ziskem sedmi bodů z úvodních třech utkání, následně se jim ale přestalo dařit a tabulkou krajského přeboru se jen propadali.
PŘED STARTEM JARA: Na papíře dvacet hráčů, v přípravných duelech sotva jedenáct

Zbývá dodat, že speciální příloha FOTBALOVÉ JARO vyšla v regionálních Denících v Královéhradeckém kraji ve čtvrtek 7. března a čtenář v ní našel soupisky všech účastníků krajského přeboru. Nechyběly informace z oddílů hrajících Českou fotbalovou ligu nebo divizi C. Samozřejmostí byly cíle trenérů mužstev z I. A třídy nebo obou skupin I. B třídy, nechyběl fotbalový kvíz ani spousta fotografií z podzimu. V neposlední řadě jarní jízdní řád krajských soutěží a detailní pohled na stav okresních soutěží na Náchodsku, Hradecku, Trutnovsku, Jičínsku i Rychnovsku.


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

V Polici nad Metují chodily na podzim na fotbal suverénně nejvyšší návštěvy.V Polici nad Metují chodily na podzim na fotbal suverénně nejvyšší návštěvy.Zdroj: Spartak Police nad Metují