Tři napínavé penaltové rozstřely (ve všech uspěly hostující týmy), vyhecovaný šlágr, sedmadvacet branek a žádná červená karta. Nejen to přineslo víkendové třinácté (čtrnácté hrané) kolo krajského přeboru fotbalistů.

Vrchlabí stoupá vzhůru, už je osmé

Díky čtvrté výhře za sebou začíná tabulkou stoupat Vrchlabí. Ze spodních pater se propracovalo už na osmou příčku. Vítězství 3:1 v Kostelci nad Orlicí si však zajistilo až dvěma góly v závěru zápasu. „Potýkali jsme se s neproměňováním šancí, protože jsme mohli rozhodnout daleko dříve. V závěru jsme ale přepnuli na vyšší obrátky a rozhodli o zisku dalších důležitých bodů,“ uvedl Roman Fictum, vedoucí vrchlabského mužstva.

„K bodovému zisku nám chybělo několik minut. Soupeř trestal naše školácké individuální chyby. Na opačné straně jsme ze samostatných nájezdů našich forwardů branku vstřelit nedokázali. Porážka mrzí, byla zbytečná,“ hodnotil duel kostelecký kouč Kamil Kaplan.

Stále dobrou formu má novobydžovský lídr. Ten doma trestal, především v první půli (od 20. do 35. minuty dal 4 góly), chyby Červeného Kostelce, ke kterým ho aktivním přístupem donutil. Nakonec z toho bylo nejvýraznější vítězství v tomto kole (6:1).

Čtyřikrát v řadě nedali gól, teď se už trefili

Krajský přebor – sestava 13. kola podle Deníku: Vacek (Rychnov nad Kněžnou) – Šolc (Slavia Hradec Králové), Ptáček 2 (Vysoká nad Labem), Pokorný 3 (Nový Bydžov) – M. Brožek (Dobruška), P. Mokošín 2 (Nový Bydžov), Žďárský (Vrchlabí), Holer 2 (Jičín) – M. Hofman 3 (Libčany), Ryšavý 5 (Třebeš), Ansuma (Police nad Metují).

Střelecky se probudila Dobruška, která v předchozích čtyřech duelech neskórovala. Tentokrát již do přestávky stihla vsítit tři branky a tím i rozhodnout domácí utkání (3:0) s rozloženými Hořicemi, které jen prodloužily výsledkovou krizi, neboť dva měsíce nebodovaly (9 porážek za sebou).

„Naše nepohoda se projevila hned v začátku utkání. Dát si v prvních deseti minutách dva vlastní góly v naší situaci bylo další harakiri. Pak jsme ještě špatně bránili rohový kop a domácí lehce vedli o tři branky. Druhý poločas byl o něčem jiném, na něj je třeba navázat a pokusit se tu hroznou deku alespoň trochu odkopat,“ pronesl Josef Vydra, předseda hořického oddílu.

Šlágr se hrál v Libčanech, kde se střetl čtvrtý celek tabulky s druhou hradeckou Slavií. A šlo o poměrně vyhrocené sousedské derby na hřišti i mimo něj. Aby ne, vždyť většina hráčů i členů realizačního týmu se velmi dobře zná. Pro nezaujatého diváka to ovšem mohla být zajímavá podívaná. Remízu 2:2 Sešívaní zachránili až gólem kapitána Šolce v 90. minutě a lepší byli v následných penaltách, které rozhodovaly o druhém bodu.

Brůžek: Fotbal nemá logiku

Druhá remíza s úspěšnějším rozstřelem pro hosty byla k vidění ve Vysoké nad Labem, odkud si cenné dva body odvezl dobře hrající Jičín. Třetí plichta s bodovou nadstavbou pro hosty byla v Jaroměři, kde domácí nováček zaváhal s Rychnovem nad Kněžnou.

„Fotbal nemá logiku. Bez kanonýra Zajíčka a v brance s v pořadí pátým brankářem jsme si odvezli ze hřiště třetího týmu tabulky překvapivé, ale zasloužené dva body. Tentokrát byl náš poctivý výkon odměněn. Velké povzbuzení do dalších zápasů. Gratulace týmu a hlavně mágovi v brance Vackovi, který exceloval i v penaltách,“ poznamenal Václav Brůžek, předseda rychnovského klubu.

Jediná trefa rozhodla mač chlumeckého béčka s Policí nad Metují. Postaral se o ni v 84. minutě zkušený ghanský plejer v barvách hostujícího týmu Musa Ansuma. V utkání také došlo ke dvěma nepříjemným zraněním hlavy u polických hráčů. Jedním z nich byl Michael Moravec, jenž zrovna v ten den slavil 27. narozeniny.

Třebeš se proti poslednímu Černilovu trefila hned v úvodní minutě. Nakonec z toho byla povinná výhra 3:1.

Co dalšího ještě víkend přinesl?

Čisté konto vychytali pouze dva gólmani – dobrušský Pěnička a Vacho z Police nad Metují. Červené karty mohli rozhodčí nechat doma, neboť nebyla udělena žádná. Chvályhodné je, že hráči měli čistý štít podruhé za sebou. V tomto kole padlo 27 branek, což činí průměr 3,4 gólů na zápas. Žádný ze střelců opět nezaznamenal hattrick. Dvougóloví hráči byli pouze dva – libčanský Hofman a Žďárský z Vrchlabí. V zápise o utkání Nový Bydžov vs. Červený Kostelec figuroval ještě dvougólový P. Mokošín z domácího týmu, ovšem tomu první trefu sudí Jakub Nymsa připsal chybně, neboť autorem branky byl stoper Pokorný.

Statistiky po čtrnácti odehraných kolech

Nejlepší střelci: 11 – M. Hofman (Libčany), N. Bekera; 10 – Blažek (oba Nový Bydžov), Krotil (Slavia Hradec Králové), J. Matějka; 9 – Klapkovský (oba Police nad Metují), Tipelt (Červený Kostelec).

Gólmani s vychytanými nulami: 5 – Červenka (Jaroměř), Vacho (Police nad Metují); 4 – Moník (Slavia Hradec Králové); 3 – Strýhal (Nový Bydžov), Mašek (Slavia Hradec Králové), Heřman (Třebeš), Pavliš (Vysoká nad Labem), Klekner (Vrchlabí), Mäsiar (Jičín); 2 – Čábelka (Libčany), Matoušek (Kostelec nad Orlicí), Kašpar (Vysoká nad Labem), Středa (Červený Kostelec), Pěnička (Dobruška); 1 – Syrový, T. Finke (oba Rychnov nad Kněžnou), Šebesta (Černilov), Krejčí (Hořice), Janalík (Vrchlabí), F. Effenberk (Dobruška), Kukal (Chlumec nad Cidlinou B), Lehký (Nový Bydžov), Linhart (Jaroměř), Tošovský (Libčany).