Oba celky jsou na začátku nového ročníku příjemným překvapením soutěže. Mírným favoritem bylo možná Vrchlabí, ale hradecký tým přijel do Krkonoš výborně naladěn a zaslouženě si odvezl tři body za výhru 3:0. Dvě branky vstřelil už do poločasu a třetí přidal v závěru z rychlého brejku. „Hosté byli agresivnější, důraznější, hladovější po výhře a zaslouženě si odvezli plný počet bodů,“ sportovně uznal kvalitu soupeře trenér Vrchlabí Petr Zieris.

Výsledkové trápení Rychnova pokračuje

I po pěti odehraných zápasech nemají fotbalisté Rychnova nad Kněžnou ani bod. Tentokrát prohráli v Jaroměři 1:2. Přitom druhý poločas byli lepší, jenže čtyři minuty před koncem vystřelil tři body domácí Jaroměři Jirásek. „V naší situaci dostat gól pět minut před koncem z odkopu od branky je opravdu k zamyšlení. Nezbývá než dřít a věřit,“ uvedl předseda rychnovského klubu Václav Brůžek.

Libčany suverénní

Bez ztráty bodu hrají zatím Libčany. V 5. kole jasně doma přehrály Červený Kostelec 4:0. Po poločase sice vedly jenom o gól, jenomže ve druhém přidaly hned tři branky a zaslouženě vyhrály. „Domácí byli lepší na míči. My jsme selhali v koncovce a třikrát se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš,“ řekl trenér Červeného Kostelce Petr Liška.

Jičín přivezl „zlaté“ dva body z Vysoké

Kanonýr vysoké Jan Pražák se znovu trefil,. jenže Jičín na jeho branku odpověděl a nakonec se díky skvělému výkonu gólmana Puše radoval z výhry v penaltovém rozstřelu. „Naše zápasy s Jičínem můžeme nazvat jako souboj Vysoká versus Puš. Pravidelně brankáře hostí rozchytáme k výbornému výkon. Přitom jsme hráli pohledný fotbal,měli jsme převahu, ale nakonec dva body má Jičín.,“ uvedl vedoucí Vysoké Miroslav Píša.

Libčany šlapou, nastřílely čtyři góly a vedou

3 NEJ události
· Sporný moment. V 75. minutě utkání hradecké Slavie s Hořicemi, byl hostující hráč stažen ve vápně. Píšťalka rozhodčího zůstala překvapivě němá. Slavia vyhrála 2:1.

· Kostelec řádil. Derby Kostelce a Dobrušky ovládli domácí jasně 4:0.

· Skvělý Puš. Brankář Jičína vychytal dva body v penaltovém rozstřelu ve Vysoké.