Fotbalisté Nového Bydžova kráčí neohroženě do divize. K definitivní jistotě postupu jim pět kol před koncem soutěže chybí pouhý bod. V neděli doma vycvičili Jičín již během úvodní pětačtyřicetiminutovky, kdy čtyřmi góly rozhodli o konečné výhře 5:0.

Radost, potěšení, hezky se na to koukalo

„Utkání se nám povedlo, zejména první poločas, to byla radost, potěšení, moc hezky se na to koukalo,“ řekl kouč lídra Petr Průcha, jehož potěšila také o něco vyšší návštěva (220) oproti průměru.

„Pro mě je zklamáním, že se moji hráči neumí správně obout. Osm jich v důležitých momentech klouzalo a nemělo stabilitu. Jestli kvůli tomu padly dvě nebo tři branky, to přesně nevím, ale rozhodně to výsledek ovlivnilo,“ hněval se na svoje svěřence Zbyněk Houška, trenér týmu z města pohádek.

Ještě o dva góly více vstřelila královéhradecká Slavia, rovnou šest z celkových sedmi jich padlo do sítě Hořic až po přestávce.

Krajský přebor – sestava 25. kola podle Deníku: Červenka 3 (Jaroměř) – R. Kuneš (Třebeš), Mates (Slavia Hradec Králové), Drobný 4 (Nový Bydžov) – Kytlík 2 (Kostelec nad Orlicí), Libřický 2 (Libčany), Blažek 10 (Nový Bydžov), Hušek 3 (Slavia Hradec Králové) – Mokrý (Libčany), Awuku (Police nad Metují), Zajíček 6 (Rychnov nad Kněžnou).

Výrazné vítězství si připsaly také Libčany, které doma smetly Vrchlabí (5:0). Horalé zažívají špatné období – čtyřikrát za sebou nebodovali, v posledních třech zápasech ani jednou neskórovali a obdrželi v nich 15 gólů! „Musíme si sednout a vyříkat si základní věci, jak by měl fungovat klub na naší úrovni,“ pronesl vrchlabský lodivod Michael Hradecký.

A ještě jednou hladká výhra. Kostelec nad Orlicí podle očekávání přejel poslední Černilov 4:0 a navázal na středeční vítězství (4:2) v dohrávce na půdě Červeného Kostelce.

Police nad Metují si dojela pro všechny body do Dobrušky. Po první půli vedla o dvě branky, domácí po změně stran rychle vyrovnali, ale na další dvě trefy hostů už nenašli odpověď.

Stejného vítězství dosáhla venku rovněž Třebeš, ta ale musela v Lovčicích, kde má nyní útočiště chlumecké béčko, v závěrečné třicetiminutovce otáčet skóre z 0:2 na 4:2.

Venku naplno bodoval rovněž Rychnov nad Kněžnou, který uspěl (3:2) na trávníku trápící se Vysoké nad Labem. Hostujícímu mančaftu hodně pomohly góly v úvodní a poslední minutě prvního poločasu.

Jaroměř potřebovala výhru jako sůl

Tříbodové vítězství už potřebovala jako sůl Jaroměř, která na svém stadionu porazila Červený Kostelec 2:0. Pro něho to byl čtvrtý duel v řadě, kdy vyšel bodově naprázdno. Žádná z porážek ale nebyla nějak vysoká.

Co ještě víkend přinesl?

Čisté konto tentokrát vychytalo pět gólmanů – libčanský Rolejček, jaroměřský Červenka, novobydžovský Strýhal, slávista Mašek (v 67. minutě ho střídal Lorenc) a Matoušek z Kostelce nad Orlicí. Deváté jarní kolo nepřineslo žádnou červenou kartu. Jak už bylo zmíněno, v osmi odehraných zápasech padlo celkem 40 branek. Svůj druhý hattrick na jaře zaznamenal Štěpán Blažek z Nového Bydžova. Dva góly vstřelili rychnovský Zajíček, polický Awuku, chlumecký Jan Labík, třebešský Kuneš, libčanský Mokrý, slávista Hušek a Bělka z Vysoké nad Labem.

Statistiky po pětadvaceti odehraných kolech

Nejlepší střelci: 25 – Blažek; 22 – N. Bekera (oba Nový Bydžov); 17 – Klapkovský (Police nad Metují), Zajíček (Rychnov nad Kněžnou); 16 – Krotil (Slavia Hradec Králové); 13 – J. Matějka (Police nad Metují), M. Hofman (Libčany), J. Pražák (Vysoká nad Labem); 12 – Ryšavý (Třebeš); 11 – Kocourek (Jaroměř), Pečenka (Slavia Hradec Králové); 10 – Tipelt (Červený Kostelec), Miloš Exnar ml. (Jaroměř).

Gólmani s vychytanými nulami: 9 – Mašek (Slavia Hradec Králové); 8 – Vacho (Police nad Metují), Strýhal (Nový Bydžov); 7 – Červenka (Jaroměř); 6 – Matoušek (Kostelec nad Orlicí); 5 – Moník (Slavia Hradec Králové), Klekner (Vrchlabí); 4 – Krejčí (Hořice); 3 – Heřman (Třebeš), Pavliš (Vysoká nad Labem), Mäsiar (Jičín), Středa (Červený Kostelec), F. Effenberk (Dobruška), T. Finke (Rychnov nad Kněžnou); 2 – Čábelka, Rolejček (oba Libčany), Kašpar (Vysoká nad Labem), Pěnička (Dobruška), Němec, Kukal (oba Chlumec nad Cidlinou B), Linhart (Hořice), Lehký (Nový Bydžov), Šebesta; 1 – Syrový, Vacek (všichni Rychnov nad Kněžnou), Janalík (Vrchlabí), Tošovský (Libčany), Zaal (Třebeš).