Šesti góly se o víkendu blýskl ofenzivní hráč Jaroměře Jan Bano. Pětadvacetiletý borec nejprve v pátek vítěznou trefou z 90. minuty zajistil tři body A mužstvu v důležitém souboji na půdě Hořic (3:2), aby o den později pěti góly režíroval vysokou výhru rezervního týmu doma proti Machovu (7:1).

Dvaadvacáté dějství AGRO CS Okresního přeboru mužů nabídlo na Náchodsku mimo jiné i souboj rezervy Jaroměře s Machovem.
OKRESNÍ PŘEBOR: Bano zazářil pěti góly. Provodov už v neděli může slavit titul

Celkem v této sezoně Bano nastřílel devět branek v krajském přeboru, na sedmi je před dalším víkendem v přeboru okresním. Jak se na jaře cítí a jaké má s oběma jaroměřskými týmy ambice, o tom mluvil v rozhovoru pro Náchodský deník.

Honzo, za sebou máte šestigólový víkend. Jak jste si jej užil a vzpomínáte teď raději na vítěznou trefu za áčko nebo svůj střelecký koncert v dresu B mužstva?

Tak byl to povedený víkend a popravdě jsem to i potřeboval. Každý zápas je pro mě teď důležitý, důležitý je i každý gól, ale hlavně jsem rád, že svými trefami mohu pomoci týmu, ať už jde o áčko nebo béčko.

Jan Bano patří k oporám Jaroměře - účastníka Votrok Krajského přeboru mužů.Jan Bano (v pozadí) patří k oporám Jaroměře - účastníka Votrok Krajského přeboru mužů.Zdroj: Václav Mlejnek

Nejprve přišel na řadu duel krajského přeboru a v něm náročná přestřelka v Jaroměři. Jak jste zápas viděl a berete výhru 3:2 za zaslouženou?

Věděl jsem, že Hořice budou chtít na domácím hřišti urvat vítězství, jelikož jej potřebovali v boji o záchranu. My ale jezdíme na každý zápas s cílem odvézt si body k nám domů, takže jsme tomu šli hodně naproti. Za mě jsme vyhráli zcela zaslouženě.

Popsal byste gól, který v 90. minutě rozhodl o tom že získáte tři body?

Byla to týmová práce. Na polovině hřiště jsme rozehráli na krátko standardku a následně jsme si předali míč s Honzou Prokšem. Ten centroval do vápna, Dan Votrubec sklepl balón pod sebe a já už jen zakončoval na zadní tyč.


Načítám tabulku ...

V tabulce krajského přeboru patří Jaroměři zatím sedmá příčka. Na jaké pozici byste rád s týmem skončil? Přece jen zbývá již odehrát jen čtyři kola.

Kdyby dopadla TOP pětka, určitě bych to s ohledem na průběh celého ročníku považoval za úspěch.

Za malý moment královédvorský útočník Lukáš Trnka potřetí překoná brankáře Libčan Tomáše Finkeho a upraví výsledek na konečných 3:1.
FOTBALOVÁ SOBOTA: Dvůr v přeboru už čtvrtý, šlágr I. A třídy skončil nerozhodně

V neděli vás čeká domácí souboj s Lázněmi Bělohrad. Ty také bojují o záchranu. Co od zápasu očekáváte?

Očekávám bojovné utkání, soupeř se sice pohybuje v dolních patrech tabulky, ale my rozhodně nic nepodceníme. Doufám a pevně věřím, že tři body zůstanou doma.

Jan Bano v utkání proti NáchoduJan Bano v utkání proti NáchoduZdroj: Michal MalýV sobotu jste si zahrál také za béčko. Chodíte za rezervu často nebo jste měl zálusk přímo na soupeře z Machova?

Za naši rezervu chodím velmi rád, protože tam hraje můj fotbalový idol, jímž je můj otec Jan Beneš. Snažím se proto chodit co nejčastěji.

V utkání jste se prosadil pěti góly. Kdy se vám něco podobného povedlo naposledy?

V tomto případě nemusím ani nijak dlouho přemýšlet. Nikdy jsem pět branek v jednom utkání nezažil. Platím spíš za hráče, který na góly spíš nahrává, než že bych je sám střílel. Takže to byl pro mě naprosto speciální moment (usmívá se).


Načítám tabulku ...

Jak byste popsal hlavní rozdíl mezi krajským a okresním přeborem?

Zásadní rozdíl je v tempu a bohužel i kvalitě. Náš B tým se do mistrovských soutěží vrátil po delší době a na to, že jde o první sezonu, tak si vede velmi dobře. Myslím, že je otázkou času, kdy postoupí o soutěž výš.

Na závěrečný Svátek fotbalu se do Hradce Králové vydají obě družstva žáků ZŠ Javornická z Rychnova nad Kněžnou.
Déšť školáky nezastavil. Svátek fotbalu si užijí žáci z Rychnova n. K. a Náchoda

Jsou tedy podle vás krajský a okresní přebor odpovídajícími soutěžemi pro Jaroměř nebo byste měl chuť s jedním týmem i postoupit?

Jak jsem už zmínil v předchozí odpovědi, u rezervy bych vyšší soutěž určitě uvítal. Naopak co se týče A týmu, tak kvalita krajského přeboru se až nečekaně zvedla a je těžké se z něj dostat do divize. Uvidíme, co nabídne příští sezona, ale divizi bych si rád znovu zahrál.

Na závěr odbočím. Momentálně probíhá světový šampionát v ledním hokeji. Kde zápasy sledujete a koho tipujete na titul?

Můj největší favorit bohužel nemohl na šampionát přijet (směje se). Měl jsem to štěstí zavítat do pražské O2 arény na zápas Kanady proti Velké Británii a musím říct, že na mě britský outsider udělal velký dojem. Na titul ale tipuji právě výběr Kanady.

Jan Bano (vlevo) v utkání Jaroměře na hřišti lídra tabulky Police nad MetujíJan Bano (vlevo) v utkání Jaroměře na hřišti lídra tabulky Police nad MetujíZdroj: Václav Mlejnek