Pavle, jarní část sezony jste zahájili důležitou výhrou 2:1 v Dobrušce, jak jste zápas viděl?
Byl to těžký a bojovný zápas. Dostali jsme se rychle do vedení, ale po pár minutách nám soupeř dokázal vyrovnat. V první půli jsme sice více drželi míč, ale nedokázali jsme to přetavit v branku. Druhou půli jsme začali velmi slibně, vytvořili jsme si hned několik velkých šancí, bohužel jsme žádnou neproměnili. Hra už byla v naší režii, jen tomu stále chyběla branka. Snaha celého týmu nás nakonec dovedla k tolik kýženému gólu a odvezli jsme si důležité vítězství.

Krajský přebor - 17. kolo: Dobruška - Hořice 1:2.

O branku jste se postaral v 86. minutě právě vy, můžete ji popsat?
Můj brácha zatáhl míč po pravé straně, věděl jsem, že míč zasekne zpátky, tak jsem intuitivně běžel na zadní tyč, kde mě krásnou přihrávkou našel přímo do kroku a já jsem se soustředil, abych hlavně trefil branku, což se povedlo a spadlo to tam.

Příslibem do dalších zápasů je dobrý herní projev, přičítáte ho kvalitní přípravě?
Určitě. Po zimní přípravě je vidět velký posun . Došlo k několika změnám oproti podzimní části. Změnili jsme rozestavení, jsme silnější na balónu a celkově je tým lépe fyzicky připraven. Jsme stále poslední v tabulce, proto se chceme prezentovat útočnou hrou, jelikož musíme získat velké množství bodů, abychom mohli pomýšlet na záchranu, to jen defenzivní hrou nedokážeme.

Naopak varováním asi řada neproměněných šancí, souhlasíte?
Koncovka nás trápila i v přípravných zápasech. Naopak je třeba říct, že na tom stále pracujeme a je pozitivní, že se do šancí dostáváme více než na podzim. Věřím, že nám to tam začne zase padat.

Krajský přebor - 17. kolo: SK Jičín (v modrém) - SK Týniště nad Orlicí 2:0.
Jičín po gólech Ulvra a Fidricha přehrál Týniště: Odměna za poctivou práci

V Dobrušce se hrálo na přírodní trávě, překvapilo vás to a v jakém stavu hřiště bylo?
Byl jsem hodně překvapený, že se hned první kolo jarní části hrálo na přírodní trávě. Nutno říci, že hřiště bylo celkem dobře připraveno, na to že je začátek března.

Vedoucí mužstva napsal, že záchranářský sen trvá, věříte i vy a jak těžké bude udržet přebor?
Já samozřejmě v záchranu věřím. Jsem si jistý, že v to věří i každý člen týmu. Je jasné, že nás nečeká nic lehkého, ale první zápas nám ukázal, že jsme schopni bodovat i na hřištích soupeře. Tým je připraven jak fyzicky, tak i psychicky. Porveme se o body v každém zápase.