O uplynulém víkendu jste těsně porazili Týniště nad Orlicí, jak jste zápas viděl?
Objektivně musím říct, že zápasu by spíš slušela remíza, protože na obou stranách moc šancí k vidění nebylo. Ale my jsme vyhráli zápas, ve kterém se nám příliš nedařilo, takže si výhry velmi ceníme.

V čem vám soupeř dělal největší problémy?
Nejtěžší pro nás bylo dostat se přes jejich dobře organizovanou obranu. My k tomu udělali dost chyb v rozehrávce a soupeř se tak dostal i do nebezpečných brejků a jeden z nich dokázal proměnit.

Vy jste brzy prohrávali, co jste si po inkasované brance na hřišti řekli?
Úvod zápasu se nám vůbec nepovedl. Největší problém byl v nedostatečném pohybu a nepřesnostech v rozehrávce. Věděli jsme, že je potřeba to změnit.

Následně jste proměnil dva pokutové kopy, bylo to s přehledem?
Brankář při první penaltě dlouho čekal a následně skočil na správnou stranu, ale na míč nedosáhl. Při druhé penaltě skočil na opačnou stranu, takže se dá říct, že proměněno s přehledem. (směje se)

Věřil jste si i na druhou penaltu, přece jen je to těžší na psychiku?
Při absenci našeho kapitána Martina Michálka jsem na penalty určený já. Na obě jsem si věřil, ale samozřejmě tlak jsem cítil velký.

V sezoně už jste skóroval z penaltového puntíku čtyřikrát, jste specialista na desítky?
Specialista bych neřekl, ale penalty kopeme jednou týdně na tréninku. Já se cítím dobře a jsem rád, že jsem byl zatím stoprocentní.

close Daniel Votrubec (v modrém), záložník FK Jaroměř. info Zdroj: Eva Šebová zoom_in Daniel Votrubec (v modrém), záložník FK Jaroměř.

Vyhráli jste pošesté v řadě, na první místo ztrácíte pouhé dva body, jak jste po deseti kolech spokojeni?
Těší nás, že jsme vysoko v tabulce a výsledkově se nám daří, ale čeká nás ještě dvacet zápasů, takže pořád spousta práce.

Jaké jsou sezonní cíle Jaroměře?
Cíl je skončit lépe než v té minulé, což znamená na prvním, nebo druhém místě.

Jako jediní jste porazili lídra ze Solnice. Byl to váš nejlepší týmový výkon?
Společně s výkonem v Polici asi ano. K ideálu nám ale pořád dost chybí.

Vršek tabulky je nesmírně našlapaný, vypadá to na hodně atraktivní ročník. Kdo je hlavním aspirantem na titul a postup do divize?
Oproti minulé sezoně je po deseti kolech aspirantů víc. Myslím si, že rozhodovat se bude v posledních kolech. A nerad bych někoho zmiňoval.

Je vám 23 let, jaké jsou vaše fotbalové ambice?
Určitě bych si rád zahrál vyšší soutěž.

V příštím kole hrajete ve Vrchlabí, co od utkání očekáváte?
Vrchlabí se sice nedaří, když má na svém kontě pouhé čtyři body. I tak nás nečeká nic lehkého, určitě to bude těžký mač.