Sedmnáctým respektive dvanáctým dějstvím pokračovaly okresní soutěže na Náchodsku a tentokrát se neobešly bez překvapivých výsledků. Jeden takový se v okresním přeboru zrodil v derby mezi týmy Dolan a Jaroměře B.

Krajský přebor: Jaroměř (červení) - Chlumec nad Cidlinou B.
KRAJSKÝ FOTBAL: Police a Černilov zvýšily náskok. Kopidlno už je na dostřel

Favorizovaní hosté do zápasu vlétli s chutí a rivalovi vstřelili dva góly už během úvodních třinácti minut. Jenže soupeř se nevzdal. Krátce před pauzou snížil Kořínek, v 69. minutě srovnal Ulrych a dvě minuty před koncem svou druhou trefou v zápase rozhodl znovu Kořínek.

I takový moment nabídlo derby mezi týmy Dolan a Jaroměře B.I takový moment nabídlo derby mezi týmy Dolan a Jaroměře B.Zdroj: Václav Mlejnek

Výsledek z Dolan jistě kvitovali fotbalisté Provodova, kteří vyhráli hladce na půdě posledních Rasošek a na prvním místě tak navýšili náskok na propastných osm bodů.

Střelcem kola se stal útočník rezervního týmu Police nad Metují David Kollert, jehož poločasový hattrick pomohl třetímu celku tabulky k výhře 4:1 nad Babím.

Důležitá vítězství si před vlastními diváky připsaly Hejtmánkovice a Červený Kostelec B, oba týmy tak příjemně odskočily od dna tabulky.

AGRO CS OKRESNÍ PŘEBOR

17. kolo: Rasošky - Provodov 2:7 (1:4). Branky: Růžek, Runkas z pen. - Šrajbr 2, E. Berger 2, Kubrt, Cvrček, Vlášek. Dolany - Jaroměř B 3:2 (1:2). Branky: J. Kořínek 2, R. Ulrych - J. Bano, Smetana. Police nad Metují B - Babí 4:1 (3:0). Branky: Kollert 3, Rotter - vlastní (Maryška). Machov - Stárkov 3:1 (1:0). Branky: Štantejský, P. Zelený z pen., Stodola - L. Lokvenc. Hejtmánkovice - Deštné 3:2 (0:1). Branky: Vl. Čihák 2, M. Harasevič - L. Macháček, J. Koza. Červený Kostelec B - Velké Poříčí 4:2 (2:0). Branky: D. Hlava 2, R. Martínek, Hepnar - Nguyen 2. Zábrodí - Velká Jesenice 0:1 (0:1). Branka: T. Voráček.

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

V nejnižší okresní soutěži se projevilo rčení o tom, že když se dva perou, třetí se směje. Ve velkém šlágru 12. kola se totiž potkaly vedoucí dva celky Ruprechtice s Martínkovicemi. Duel branku nepřinesl, čehož využil dosud třetí tým tabulky z Mezilesí. Ten trefou Sádovského vyhrál na hřišti Božanova a oba své konkurenty v tabulce o bod přeskočil.

Tabulkoví sousedé se potkali také na hřišti Křinic. Hejtmánkovice tu díky trefě Lukáše Sokola dlouho držely nerozhodný stav 1:1. Ze šťastného střelce se ale osmnáct minut před koncem duelu stal smolař, který vlastním gólem nasměroval za vítězstvím soupeře.

Jediný na góly bohatý zápas se hrál v Otovicích, z jejichž trávníku si tři body za výhru 5:3 odvezla rezerva Meziměstí.

FORTUNA:LIGA - 28. kolo: FC Hradec Králové - 1.FC Slovácko.

HOTEL TOMMY OKRESNÍ SOUTĚŽ

12. kolo: Božanov - Mezilesí 0:1 (0:1). Branka: Sádovský. Otovice - Meziměstí B 3:5 (1:2). Branky: T. Martin, Vogel z pen., Korityák - Z. Nývlt 2, Spišák, Jansa, J. Špaček. Křinice - Heřmánkovice 2:1 (1:1). Branky: M. Muca, vlastní (L. Sokol) - L. Sokol. Ruprechtice - Martínkovice 0:0.