Šlo o třídenní Jelichov Cup, jehož kvalita rok od roku stoupá. Tentokrát se hrál již 15. ročník, kterého se zúčastnilo dvaadvacet mužstev z celého východočeského regionu.

Se systémem turnaje, který nabídl celkem osmasedmdesát zápasů, se nejlépe vypořádal loňský finalista Triumfus, který si tak připsal celkově už třetí primát na Jelichov Cupu. Tento celek byl složený převážně z bývalých či současných fotbalistů FC Hradec Králové (např. Ottmar, Šisler, Janoušek, Klapka či Karal).

Triumphus ve finálovém souboji porazil 4:1 tým Vítěz tohoto zápasu v čele s fotbalistou reprezentační „jednadvacítky“ Janem Kuchtou, jenž byl v podzimní části první ligy nejlepším střelcem Slovácka a nyní odchází hostovat do severočeských Teplic.

V utkání o třetí příčku gól nepadl a tak se o vítězi rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu. V něm se štěstí přiklonilo na stranu mančaftu s názvem Zdraví muže 3. tisíciletí. „Bramborová“ zbyla na obhájce prvenství, mužstvo Balón do šprajcu, v jehož barvách hrál i reprezentační futsalista Vítězslav Hrubý.

Jelichov Cup 2018: 1. Triumphus, 2. Vítěz tohoto zápasu, 3. Zdraví muže 3. tisíciletí, 4. Balón do šprajcu, 5. Cuba Libre, 6. Golden Guns.

Nejlepší hráč: Ondřej Kraják (Balón do šprajcu); nejlepší střelec: Filip Klapka (Triumphus, 13 gólů); nejlepší brankář: Daniel Bartaloš (Vítěz tohoto zápasu); cena Fair play: Cuba Libre.

Další v pořadí již 16. ročník Jelichov Cupu by se měl uskutečnit v termínu od 13. do 15. prosince 2019.

Debaklem 0:7 skončil pro náchodské fotbalisty (v modrobílém) závěrečný podzimní duel na trávníku Mšena.
Doma - venku? Jako den a noc