Už o tomto víkendu definitivně skončí soutěžní ročník 2023/2024 a fotbalisté všech výkonnostních úrovní se budou moci rozjet na dovolené. Ač si řada z nich bude chtít od kopané naplno odpočinout, najdou se i tací, a nebude jich málo, kteří budou v širokém okolí hledat příležitost zahrát si turnaje v malé kopané.

V Podkrkonoší i širokém okolí se podobných akcí nabízí spousta a Krkonošský deník nabízí přehled hned několika turnajů, které si v regionu zakládají na bohaté tradici.

22. - 23. června: HAPO

Zní to až neuvěřitelně, ale populární turnaj v Havlovicích napíše letos v červnu své už 47. pokračování. Po několika letech, kdy byl pouze jednodenní akcí, se tentokrát vrací k dvoudennímu formátu. Sobotní program bude uspořádán tak, aby se končilo včas a účastníci mohli od 15 hodin společně sledovat duel české reprezentace proti Gruzii a na večer je pak připravena diskotéka obohacená o ohnivou show. V neděli pak turnaj, který má letos 16 účastníků, vyvrcholí vyřazovacími boji a tradiční koupelí vítězného mužstva v řece Úpě.

29. června: LIBOTOV CUP

V obci na Královédvorsku se také letos uskuteční atraktivní Libotov cup, který je tentokrát připraven pro 24 mužstev. Hrát se bude na třech hřištích v počtu 5+1 a půjde zde již o 12. ročník turnaje v malé kopané od doby, kdy se v Libotově hrály turnaje na celé hřiště. Účastníci se sem budou sjíždět již od pátku, k využití bude stanové městečko, samozřejmostí je páteční grilovačka, společné posezení a druhý den po turnaji pak oblíbená diskotéka. Vyhlášená je akce hlavně fantastickou kuchyní během fotbalového zápolení.

5. července: MEMORIÁL PÁJI GRIGELA

První červencový pátek bude v Podhůří patřit 14. ročníku turnaje, při němž jeho účastníci znovu zavzpomínají na svého kamaráda a bývalého fotbalistu Pavla Grigela, jenž by letos v říjnu oslavil 38. narozeniny. Pořadatelé se těší nejen na aktivní účastníky turnaje, ale také na širokou veřejnost, která si přijde vybrat z nabídky čítající dobrý fotbal, grilování, stany, bary, hostesky, soutěže a zajímavé ceny. Po skončení fotbalového zápolení je připravena diskotéka, na které vystoupí DJ Filio, Driák a Barbarella.

close Letní prázdniny, to není jen odpočinek od fotbalu. Hráče po sezoně láká celá řada turnajů v malé kopané. A zde je jejich přehled. info Zdroj: Deník/Tomáš Otradovský zoom_in Letní prázdniny, to není jen odpočinek od fotbalu. Hráče po sezoně láká celá řada turnajů v malé kopané. A zde je jejich přehled. 6. července: MOSTEK CUP

Již poněkolikáté se v malé kopané bude hrát turnaj také na Mostku a přihlášky tu lze posílat nejpozději do 30. června. Organizátoři startovní pole vyčlenili maximálně pro 12 mužstev a hrát by chtěli ve dvou skupinách v rozestavení 5+1. První utkání je naplánováno na devátou hodinu ranní a podobně jako i na další zmíněné turnaje budou také zde delegováni rozhodčí pod hlavičkou OFS Trutnov. Po celý den bude hráčům k dispozici bohaté občerstvení.

13. července: SUPER CUP KRKONOŠE

Velkou novinkou mezi podkrkonošskými turnaji bude letos Super Cup Krkonoše 2024, který se uskuteční v areálu žacléřského Baníku. Akce bude mít mezinárodní punc, jelikož účast přislíbily celky z Anglie a Polska, dále pořadatelé počítají s týmy z Trutnovska, Hradecka, ale i hlavního města republiky. Ani při tomto turnaji nebudou chybět po celý den stánky s občerstvením, pro nejmenší fanoušky bude k dispozici dětské hřiště a o zábavu se postará DJ.

27. července: MEMORIÁL TOMÁŠE VALEŠE

Dne 12. srpna 2018 vstřelil svůj poslední mistrovský gól odchovanec Tatranu Hostinné Tomáš Valeš, pět dní na to ještě za Vrchlabí odehrál zápas v Hořicích, aby druhý den jeho příbuzné a kamarády zasáhla ta nejsmutnější zpráva. Od té doby už se na talentovaného mladíka jen vzpomíná a už pošesté k tomu poslouží Memoriál Tomáše Valeše, který znovu přiláká nejen Tomovi kamarády, ale i další sportovní nadšence, kteří fotbal milují tak, jak jej miloval on sám. Turnaj v malé kopané se v Hostinném bude hrát v rozestavení 4+1 a na večerním programu vystoupí Barbarella a Koneckonců.

close Letní prázdniny, to není jen odpočinek od fotbalu. Hráče po sezoně láká celá řada turnajů v malé kopané. A zde je jejich přehled. info Zdroj: Deník/Tomáš Otradovský zoom_in Letní prázdniny, to není jen odpočinek od fotbalu. Hráče po sezoně láká celá řada turnajů v malé kopané. A zde je jejich přehled.