Olympia láká fanoušky nejen na start třech hvězd, kterými jsou bývalý sparťan, reprezentant a majitel čtrnácti mistrovských titulů Jiří Novotný, jeden z nejlepších českých zápasníků MMA bojující ve slavné organizaci UFC David Dvořák a loňský nejlepší střelec sezony v rámci všech soutěží napříč republikou Radek Korba (76 gólů).

Utkání se hraje od 18.00, čas výkopu je záměrně o hodinu posunutý, aby mohli na stadion dorazit také fanoušci z Malšovického stadionu, kde se od 15 hodin hraje prvoligový duel FC Hradec Králové vs. Zlín.

Bývalý sparťan Jiří Novotný absolvoval svůj první zápas za hradeckou Olympii.
OKRESNÍ FOTBAL: V úvodním kole nastoupily legendy Jiří Novotný a Karel Piták

Vedle kvalitního fotbalu a spousty branek bude v Kuklenách i bohatý doprovodný program pro diváky. Pro děti budou připravené skákací hrady a animátorky, které se o ně postarají. Součástí bude také poločasová fotbalová freestyle show Dominika Zdržálka a pozápasová autogramiáda Davida Dvořáka a Jiřího Novotného.

DAVID DVOŘÁK

Co vás přilákalo k fotbalu?

Ještě v žácích jsem fotbal na okresní úrovni hrával, poté jsem se více věnoval šachům. Nabídku zahrát si za Olympii jsem dostal od kamaráda Jirky Štěpánka. Většinu kluků na Olympii znám a občas si s nimi jdu zatrénovat. Už se na můj první start v neděli 20. 8. těším.

Plánujete odehrát více zápasů?

Rád bych. Vše se bude odvíjet od mé přípravy na říjnový zápas v UFC.

JIŘÍ NOVOTNÝ

Jak vzniklo spojení Jiří Novotný a Olympia Hradec Králové?

Okresní přebor: Kobylice (v bílém) - Olympia Hradec KrálovéJiří Novotný v dresu OlympieZdroj: Lubomír DouděraLoni jsme se starou gardou Sparty hráli v Kratonohách a tam jsem se seznámil s předsedou Olympie. Od té doby jsme v kontaktu a byl jsem osloven, zda bych nepomohl týmu v okresním přeboru. Z působení v Kralupech se znám také s Dominikem Zdržálkem, se kterým jsme si na hřišti rozuměli. Taky pro mě bylo lákavé zahrát si v jiném regionu. Na stadionu v Kuklenách je velmi dobré fotbalové prostředí. A kdo by si nechtěl zahrát za tým, který dal v předešlé sezoně přes 200 gólů (usmívá se).

Máte za sebou první zápas. Co jste říkal na tým?

Zápas jsem si užil, zahájili jsme sezonu výhrou venku, což je důležité. I přes vysokou výhru mužstvo soupeře nepůsobilo vůbec odevzdaně. Náš tým má velkou kvalitu a hráči si na hřišti umí vyhovět. Těším se na první zápas v domácím prostředí.

RADEK KORBA

Plánujete nasázet podobné množství branek jako v loňské sezoně?

Není to pro mě prioritou. Hlavně si přeji, aby se dařilo celému týmu, aby předváděná hra bavila nás hráče i fanoušky a aby jich na naše zápasy chodilo co nejvíce. Pokud se mi u toho bude střelecky dařit, zlobit se samozřejmě nebudu (mrkne).

Bude Olympia opět bezkonkurenční a projede soutěží bez zaváhání jako loni?

Současný kádr na to kvalitu má. V létě jsme i dobře posílili, tak uvidíme. Předpokládám, že se na nás budou chtít mančafty vytáhnout a šňůru vítězství nám přerušit, takže to nebude vůbec jednoduché.

FC Olympia Hradec Králové zve na první domácí zápas v okresním přeboru.FC Olympia Hradec Králové zve na první domácí zápas v okresním přeboru.Zdroj: oddíl


Načítám tabulku ...