„Abychom byli upřímní, tak jsme sezonu ani nepřerušili a i přes svátky jsme se dvakrát v týdnu scházeli, protože jsme nechtěli řešit následky vánočního obžerství,“ popsal Samko.

Provodov na podzim šlapal jako dobře namazaný stroj a výborné výsledky toho byly důkazem. „S podzimní částí jsme velmi spokojeni, jelikož jsme si v tabulce vytvořili pětibodový polštář na největší konkurenty Jaroměř B a Police B, se kterými se zřejmě popereme o první místo v soutěži. Na první pohled by se mohlo zdát, že jsme podzim projeli jako nůž máslem, ale opak byl pravdou,“ pokračoval kouč a vzápětí dodal: „V posledních kolech nás totiž postihlo zranění a vyloučení až osmi hráčů základní sestavy. Díky dobrému propojení v klubu s mladším dorostem, které vede legenda Ladislav Šrajbr, se dostalo na mladíky, kteří nám hodně pomohli v závěrečných kolech.“

Fotbalisté Skřivan po poslední podzimní výhře nad Novou Pakou. Trenér Jiří Suchánek nejblíže.
Slavoj chce navázat na podzimní sérii výher. Jak bude vypadat příprava?

V zimní přestávce dojde k určitým změnám v kádru. „Intenzivně na tom pracujeme, ale hráči jsou v jednání, proto jména ještě nebudeme zveřejňovat,“ nechce předbíhat Samko.

Jeho tým odehraje hned sedm přípravných duelů. Začínat bude o následujícím víkendu. „Třetího února začneme proti Novému Městu a budou následovat zápasy proti Meziměstí, Semanínu, Starým Bukům, béčku Solnice, Dolanům a Hronovu,“ přibližuje Samko.

Sokol se bude připravovat převážně v nedalekém Náchodě. „Ano, přípravu budeme mít hlavně v náchodském azylu v Bělovsi,“ pokračuje provodovský lodivod.

Čím by se měl kádr prezentovat v jarní části? „I přes lichotivé postavení v tabulce, které nás řadí na aspiranty postupu, je hlavním cílem vedení klubu bavit se fotbalem a hrát líbivý fotbal pro diváky, kteří nás v hojném počtu chodí podporovat,“ přeje si Samko a povídání uzavírá zajímavou novinkou.

„Na závěr máme pro naše příznivce dobrou zprávu. Plánujeme za podpory obce výstavbu nových kabin a zázemí fotbalového hřiště, které bude sloužit nejen fotbalistům, ale i dalším organizacím obce.“


Načítám tabulku ...