Úvodním dějstvím na Náchodsku odstartovala nadstavbová část okresních fotbalových soutěží dospělých. Ve skupině „O postup“ byl hlavním tahákem souboj Martínkovic s Ruprechticemi, ve kterém úvodní dvě branky vstřelil domácí Ondřej Janek.

Fotbalisté Babí (zelené dresy) potřebovali ve 20. kole porazit rezervu Červeného Kostelce, aby vykřesali naději na lepší umístění, než je dosavadní třináctá příčka. Povedlo se (2:1).
OKRESNÍ PŘEBOR: Provodov se na body nadřel, šlágr kola rozhodl hattrick Rottera

Okresní soutěž O postup

Sedmnáct minut před koncem dokázal snížit Tomáš Frydrych, na víc než porážku 1:2 to ale z pohledu hostujícího celku stačit nemohlo. Sokol tak na Jiskru nevyzrál ani napotřetí v sezoně, když první měření sil na půdě soupeře prohrál 1:3 a doma jen remizoval 0:0.

Porážky vítěze základní části využili fotbalisté Mezilesí, kteří dokázali trefou Davida Vaňka vyhrát na půdě rezervy Lokomotivy Meziměstí 1:0 a minimálně na týden se posunuli do čela tabulky.

Tabulka skupiny O postup

1. Sokol Mezilesí 1 1 0 0 1:0 17
2. Jiskra Martínkovice 1 1 0 0 2:1 16
3. Sokol Ruprechtice 1 0 0 1 1:2 15
4. Loko Meziměstí B 1 0 0 1 0:1 10

Načítám tabulku ...
V jednom z utkání 25. kola Votrok Krajského přeboru se potkaly celky Dobrušky a Náchoda. Duel hladce vyhráli hosté.
VIDEO, FOTO: Hody svaté trojice, střelec obojživelník, smočené nohy ve fekáliích

Okresní přebor O umístění

Zatímco ve skupině O postup se účastníkům počítají body z dlouhodobé fáze soutěže, skupina O umístění začíná jakoby od znovu. V úvodním kole si hladkou výhru nad Božanovem připsali hráči Heřmánkovic, jimž k výsledku 4:1 pomohly dvě trefy Michala Kmenta. Hosté přitom od druhé minuty vedli po gólu Kitlera, ve zbytku zápasu ale tahali za kratší konec.

Ani ve druhém duelu neslavil body tým, který skóroval jako první. Otovice v Křinicích prohrávali po brance Pavla Hoška. Ten se v 87. minutě trefil ještě jednou, mezitím ale hosté skórovali třikrát (Vogel, Kratochvíl, Korityák) a ze hřiště rivala si tak odvezli tři body.