Ohromně vyrovnané byly víkendové duely třetího kola nadstavbové části nejnižší fotbalové soutěže na Náchodsku. Vítězství v soutěži s možností postupu do okresního přeboru se výrazně přiblížili hráči Sokola Mezilesí.

Dvaadvacáté dějství AGRO CS Okresního přeboru mužů nabídlo na Náchodsku mimo jiné i souboj rezervy Jaroměře s Machovem.
OKRESNÍ PŘEBOR: Bano zazářil pěti góly. Provodov už v neděli může slavit titul

Skupina „O postup“

Ve své polovině je nadstavbová část Okresní soutěže mužů na Náchodsku a ve skupině „O postup“ začíná být stále jasněji. Bez ztráty bodu totiž v této fázi sezony stále jsou fotbalisté Sokola Mezilesí, kteří si v sobotu poradili s Martínkovicemi a na rivala mají nyní v čele tabulky náskok šesti bodů.

logo Sokol Mezilesílogo Sokol MezilesíZdroj: archiv DeníkuHosté přitom do utkání vstoupili lépe a už ve druhé minutě se ujali vedení trefou Teichmana. Jenže domácí do pauzy srovnali Lantou a po hodině hry rozhodl o držiteli tří důležitých bodů dvěma góly Tomáš Sádovský (3:1).

Ani na třetí pokus nedokázal v nadstavbě bodovat vítěz základní části soutěže Sokol Ruprechtice. Pro třetí porážku v řadě si tentokrát zajel na hřišti B týmu Lokomotivy Meziměstí. Po bezbrankovém poločase domácím vystříleli náskok Jansa se Špačkem, na konečných 2:1 snižoval z pokutového kopu Frydrych.

O vítězi soutěže může být jasno už o následujícím víkendu. To v případě, že Mezilesí na vlastním trávníku porazí rezervu Meziměstí a Martínkovice nedokáží vyhrát v Ruprechticích.

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Na závěrečný Svátek fotbalu se do Hradce Králové vydají obě družstva žáků ZŠ Javornická z Rychnova nad Kněžnou.
Déšť školáky nezastavil. Svátek fotbalu si užijí žáci z Rychnova n. K. a Náchoda

Skupina „O umístění“

Velmi těsné výsledky nabídla také výkonnostně slabší skupina, ve které se hraje pouze o konečné umístění. Dosavadní nadvládu zde potvrdili hráči Heřmánkovic, kteří před 120 diváky přestříleli Otovice 4:3.

logo Sokol Heřmánkovicelogo Sokol HeřmánkoviceZdroj: archiv DeníkuKrátce po pauze domácí vedli už tříbrankovým rozdílem, nakonec se ale o vítězství museli strachovat, když na rozdíl jediného gólu upravovali hosté ve druhé minutě nastaveného času.

Bez bodového zisku jsou zatím v nadstavbě hráči Křinic, přitom v utkání s Božanovem nebyli od bodového zisku daleko. Ještě v 70. minutě zvyšovali díky vlastní brance Novotného na 2:1, soupeř ale záhy stav otočil a vyhrál poměrem 3:2.

Zpečetit vítězství ve skupině „O umístění“ budou moci již v příštím kole hráči Heřmánkovic, kteří k tomu potřebují vítězství na půdě Božanova.